Karadeniz Pet

Bu muhabbet kuşu biti midir? Kuşum bitli mi?

Birb

Yeni Üye
Kuşumu beslerken tüneğinin ucunda bu böceği gördüm bit mi bilmiyorum fakat öyle olduğunu tahmin ediyorum. Lütfen bilen varsa bilgilendirebilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20210604_190024.jpg
    IMG_20210604_190024.jpg
    199.5 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20210604_190004.jpg
    IMG_20210604_190004.jpg
    323 KB · Görüntüleme: 48
Kuşumu beslerken tüneğinin ucunda bu böceği gördüm bit mi bilmiyorum fakat öyle olduğunu tahmin ediyorum. Lütfen bilen varsa bilgilendirebilir mi?
Muhabbet kuslarinin biti kirmizi olur genellikle bu daha cok insanlara bulasan bitleri andiriyor. Kafesini kafes tabanini ve tuneklerini elma sirkesi ile iyice temizleyin yikayip kurutun. Kusunuzun kafeste huzursuz oldugunu fark ederseniz veya geceleri falan ya da karanlikta uyurken ani siçramalarina sahit olursaniz bitten suphelenin. Kusunuzun halsiz olup olmadigi da onemli bi detay. Insanlara bulasabilen bitler muhabbet kuslari icin olumcul oluyorlar muhabbet kusu biti olsa da olmasa da bu tarz bit veya boceklerin kusunuzun kafesine yaklaşmasına izin vermeyin

Kuştan düştüğüne emşnmisiniz. Gözlemleyin aksam yaptıgı dıskıları sabah kontrol edin. Dıskıları farklı yerlerde gorup biyerde toplanmadıgını gorurseniz kusunuzda bit vb. Canlı varlıklar vardır. Kanatlarını açıp alt kısmınıda kontrol edebilirsiniz

Geri