Karadeniz Pet

Bu nasıl bi muhabbet kuşu ?

Sunay caliskan

Meraklı Üye
Arkadaşlar az önce gördüm sırtının bir tarafı mavi bir tarafı yeşil olan bir muhabbet kuşu bunun özel bir ismi var mı ?

Fotoğraf var mı insanlar merak ediyor? :)

Screenshot_2017-01-07-21-16-28.png
Screenshot_2017-01-07-21-16-16.png

Yok abi photoshop falan değil bu bildiğin fotoğraf valla bende şaşırdım ilginç bir durum. Güzel ama çok beğendim

Sen dediğini anladım dedim bu ama acaip bişey özel bir adı var mı diye merak ettim rainbow un orjinali bu olsa gerek

Özel bir ismi yok. Şansa denk gelmiş renkleri. Mavi ve sarı kuşun eşleştirilmesinden elde edilmiş bir yavru ebeveynlerin damarlarında yeşil kanı da varmış demek ki böyle bir yavru vermişler.

Cekicilikten değil zaten hem annenin hemde babanın renklerini ortak olarak taşıyor yani yarı yarıyı o garibime gitti

Internetten arastirdim. Döllenmis yumurtada bir sekilde genetik bilgiler siliniyormus ve hangi nedenden dolayi bunun gerceklestigi de henüz bilinmiyormus. Sonuc olarak da iste bir tarafi mavi bir tarafi yesil falan mubisler cikiyormus.

Ekli dosyalar

• halbseiter-zimt_graugr_n-grau._158.jpg
    halbseiter-zimt_graugr_n-grau._158.jpg
    28.8 KB · Görüntüleme: 40
  • halbseiter_01.jpg
    halbseiter_01.jpg
    29.3 KB · Görüntüleme: 38
  • halbseiter_04.jpg
    halbseiter_04.jpg
    23.7 KB · Görüntüleme: 40
  • halbseiter02.jpg
    halbseiter02.jpg
    90.6 KB · Görüntüleme: 39
  • halbseiter01.jpg
    halbseiter01.jpg
    89.4 KB · Görüntüleme: 38
Internetten arastirdim. Döllenmis yumurtada bir sekilde genetik bilgiler siliniyormus ve hangi nedenden dolayi bunun gerceklestigi de henüz bilinmiyormus. Sonuc olarak da iste bir tarafi mavi bir tarafi yesil falan mubisler cikiyormus.

Birisi papağan sanırım zaten ve photoshop gibi 1 2 tanesi direk farklı şekil almış böyle anlatması zor ama pek inandırıcı gelmedi bana. En inandırıcı olan ilk atılan fotoğraflar.

Birisi papağan sanırım zaten ve photoshop gibi 1 2 tanesi direk farklı şekil almış böyle anlatması zor ama pek inandırıcı gelmedi bana. En inandırıcı olan ilk atılan fotoğraflar.

Kuslarda varmis bu durum o yüzden papagani da ekledim mesela söyle bir kanarya videosu da var:

Saglam kaynaklarda mutasyonlar anlatilirken renklerin altinda bu da geciyor, yalan söylemezler sanirim. :)

Anneden babadan karakteristik özellikler alıyor tamm ama her ikisini aynı anda belirgin bir şekilde taşıması garip

Half sider budgie yazinca cikiyor tonla kaynak ayrica kuslara da özel bir sey degilmis yengeclerde kelebeklerde de meydana gelebiliyormus ve 5-10 yilda bir rastlaniyormus bu duruma yani belki de olabilecek en nadir muhabbet kusu bun half siderlar. :)

Ekli dosyalar

• 12236163936_68b3417762.jpg
    12236163936_68b3417762.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 28
  • 12235414914_e6dfaa5777.jpg
    12235414914_e6dfaa5777.jpg
    89.9 KB · Görüntüleme: 27
Böyle arkadaşlarımız var hocam, gen meselesi tabi. Hatta yarı yarıya yeşil ve mavi muhabbet vardı yanılmıyorsam ya Trabzon'da ya da Mardin'deki bir üreticiden çıkmıştı. %50 %50 olursa renk güzel durur diye düşünüyorum. :D

Geri