Karadeniz Pet

Bu probiyotiği kuşlara verdim ?

Yusuf Bey

Meraklı Üye
Eczaneye girdim adama Dedim ki muhabbet kuşu için probiyotik adamda bunu verdi kendi jako papaganina hergün veriyormuş .

Suluğundaki suya biraz kattım karıştırdım .
20170116_134146.jpg
20170116_134157.jpg
20170116_134203.jpg

Arkadaşlar içindekiler kısmı fotoğrafta var şimdi ben bunu kuşlara verdim bişey olur mu ?

Doz ayarlaması yapıldığı takdirde bir sorun olacağını sanmıyorum.

Kuşlara neden probiyotik vermeliyiz?herhangi bir probiyotik tozdan verebilir miyiz (mesela maflor)dozu ne kadar olmalı bilmediğmden soruyorum cevaplarsanız sevinirim

Probiyotigi 7/24 365 gün ve 6 saat boyunca kuşlara veriyorum . (ishal hariç )

Probiyotik kuşlarda vucuddaki yararlı bakterileri artırıyor .

Hem vitamin hem mineral hemde bağırsakları düzenliyor .

Ama son bi kere daha soliyim probiyotik bir ilaç niyetine kullanılmaz .
Kuş hasta değilken verilir .

Bu marka sağlam bir markadır.Çok güzel multivitaminleri falan da var hatta çocuklar için.Probiyotik olanı hiç aklıma gelmemişti.Ben de alıp kullanacağım kuşum için,güzeldir büyük ihtimal.Su dolu suluğa yarım çay kaşığı (silme) yeterli gelir diye düşünüyorum.Siz oranlamayı nasıl yaptınız?

Mümkün oldu kadar insanlar için hazırlanan ürünleri kullanmıyorum kuşlarımda. En başta probiyotik te insan vicudunda bulunan bakteriler ile kuşun bünyesinde bulunanların ki bir olması imkansızdır o yüzden kullanılmasını önermem ama bu konunun alıp kullanılmadan önce açılması lazımdı kullandıktan sonra sonu ölüm dense bile boş :) Haftada 2-3 kere probiyotik tavkyesinde bulunurum kuşlarıma

Muhabbetlere bebek ürünleri kullanılabiliyor ama.Misal veterinere bile gittiğinizde yeri geliyor "bebek antibiyotiği" veriyor kuşunuza.Dozaj ayarı önemli sadece diye düşünüyorum.

Arkadaşlar suluğa çay bardağı kadar koydum 1 gün geçti kuşlar sağlıklı gözüküyor maşallah .

Ben de markayı görünce gidip aldım :) Normalde insanlar için yapıldığında rengi koyu turuncu oluyor.Ama bu doz ağır gelebilir die dusundugumden 100 ml kadar su dolu suluğa yarım çay kaşığı koydum.Çok açık turuncumsu bir rengi oldu.Ki öğle üzeri alıp kafese koymama rağmen dışkıda gözle görülür fark var.Leke bırakmıyor şu an ve kıvamı daha da güzelleşti.
Sizde görmesem almak aklıma gelmezdi Yusuf Bey.Sağ olun:)

Bende bu resimdeki mayayi verdim 1 kere nereden gördüğümü şimdi hatirliyamadim ama muhabbet kusuna verilebilir diye biliyorum yanlissa düzelttin beni lütfen ...

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    19.9 KB · Görüntüleme: 47
Ben de markayı görünce gidip aldım :) Normalde insanlar için yapıldığında rengi koyu turuncu oluyor.Ama bu doz ağır gelebilir die dusundugumden 100 ml kadar su dolu suluğa yarım çay kaşığı koydum.Çok açık turuncumsu bir rengi oldu.Ki öğle üzeri alıp kafese koymama rağmen dışkıda gözle görülür fark var.Leke bırakmıyor şu an ve kıvamı daha da güzelleşti.
Sizde görmesem almak aklıma gelmezdi Yusuf Bey.Sağ olun:)

Banada bu probiyotigi eczanedeki adam önerdi eczanede adam hint bülbülü jako papaganı muhabbet kuşu besliyordu .

Maya da bir probiyotiktir ben de maya kullanıyorum suluğuna çay kaşığının 1/4'ü kadar katılıp karıştırılarak verilebilir

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen bende çay kaşığının ucu ile suda karıştırıp veriyorum haftada 1 yeterlimidir ki acaba

Bende bu resimdeki mayayi verdim 1 kere nereden gördüğümü şimdi hatirliyamadim ama muhabbet kusuna verilebilir diye biliyorum yanlissa düzelttin beni lütfen ...
Bazı kaynaklarda mayalar kuşlarda zararlı diye okumuştum...Onun yerine online petshop sitelerinden 15-20tl güzel bir probiyotik alın, kullandırın derim.Bir dahaki alışverişimde bende öyle yapmayı düşünüyorum. :)

Bazı kaynaklarda mayalar kuşlarda zararlı diye okumuştum...Onun yerine online petshop sitelerinden 15-20tl güzel bir probiyotik alın, kullandırın derim.Bir dahaki alışverişimde bende öyle yapmayı düşünüyorum. :)

Bende maya kuşlarda zararli diye düşünüyorum

Geri