Karadeniz Pet

bu sabah 3 yıllık dostlarım ı kaybettim

Erol çatar

Yeni Üye
arkadaşlar 4 tane kuşum sabah öldü sıra ile . kayın babam petshopdan kuş kumu diye gidip mercan kumu almış . bunuda kuşların yemine karıştırmış . sabah leyin kuşlarım titremeye ve tüm vücutları kasılmaya başladı ben ne olduğunu anliyamadan hepsini kaybettim . şuan moralim acaip bozuk .siz siz olun sakın petshop un her verdiğini almayın cevrenuzdekilere de mercan kumunun kuşlara zararlı olduğunu söyleyin . kuşlarım çok sağlıklı idi sadece versela laga ile besliyordum. mybest den envai çeşit vitamin katkısı getirtdim. oda sıcaklığına bile yaz kış dikkat eden. suluklarini günlük değiştiren birisiydim kendim çeşme suyu içerken kuslarima erikli den doldururdum. bu kadar dikkat etmeme rağmen . şeref yoksunu petshop yüzünden kuslarimi kaybettim.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok üzüldüm ya çok kötü bir durum gerçekten. Kuşlarımıza kimseyi elletmemeliyiz işte. Petshoplar malesef aşırı bilgisiz ne bulurlarsa satıyorlar.

Geçmiş olsun
Mercan kumu normalde hangi canlılar için kullanılıyor ki kuşlarda ölüme sebebiyet verdi.

bakın deniz kabuğu kuşa yararlı iken mercan tortulari kumu yani içinde birçok tur sungerimsi canlının kabuklarını barındırdığı için zehirli olabiliyor . normalde akvaryuma konur bunlar

Geçmiş olsun
Mercan kumu normalde hangi canlılar için kullanılıyor ki kuşlarda ölüme sebebiyet verdi.
Akvaryum kumu olarak kullanılıyor sivri uçları ve köşeleri bulunduğu için gıda maddesi olarak zararı yoksa bile iç organlarını kesmiş olabilir

Geçmiş olsun çok üzüldüm bende ilk kuşumu bilgisiz bi veteriner yüzünden kaybetmiştim eğer işinizde uzman değilseniz miniklerimize dokunmayın her zaman bildiğimiz yerden şaşmamak gerek

Başınız sağolsun

Çok üzüldüm geçmiş olsun :(

Akvaryum kumu ile kuş kumunu ayırt edemeyecek çapsız veya art niyetli petshoplar dahi var.... bir insanın yaptığı işi bilmemesi sattığı malzemenin ne için olduğunu bilmemesi ne kötü... Vebali boynuna olsun petshopun inş.
Geçmiş olsun.

Akvaryum kumu olarak kullanılıyor sivri uçları ve köşeleri bulunduğu için gıda maddesi olarak zararı yoksa bile iç organlarını kesmiş olabilir
Aynen mercan kumu akvaryum kumu olarak kullanılıyor
Başınız sağolsun.

içinde cam kırığı denize kestane kabuğu ağırlık yapması için akvaryum tabanında havalanmamasi için boyar madde ile cam ve metal alasimi 2 mm çapında parçalar var iyice inceledim petshop cu ihtiyar bir adam mis gittim dukkanina o kumları ona yediricekdim kafaya iyice koymuştum baktım yaşlı 60 yaşlarında bir adam . ellemedim bise demeden çıktım dükkandan 30 40 yaş arası birisi olsaydı o kumları ona yediricekdim kafaya koymusdum. ama olan oldu 3 4 gündür aklıma geldikçe moralim bozuluyor evdede bir sessizlik var insan arıyor işten gelince cikarip stres atıyordum .kuşlarım açık yeşil sarı renginde idi aynı renk kuş bulamayınca gidip anaç takım aldım 2 tane birer yavru alıp onları da birilerine hediye edicem. ama kesinlikle bu üretici olmicak hayvan ölene kadar yumurtlatiyorlar. ben bir ağız yavru alıp hiç olmadı sirketime götürürüm en azından ofisdeki personeller ilgilenir anaclarla. ki hayvanları sevmeyen pek az insan var çevremde . kuş diyip küçümseyen insanlar illaki var lakin ben hep köpeğime bile arkadaş gözü ile baktım . malum inşaat mühendisiyim isim çok stresli insanları ve doğayı seviyorum. çünkü yaptığımız beton yapılarla yeterince doğaya zarar veriyoruz . bari hayvanların yaşam hakkına saygı duyalım. Hepinizden Allah razı olsun.

arkadaşlar 4 tane kuşum sabah öldü sıra ile . kayın babam petshopdan kuş kumu diye gidip mercan kumu almış . bunuda kuşların yemine karıştırmış . sabah leyin kuşlarım titremeye ve tüm vücutları kasılmaya başladı ben ne olduğunu anliyamadan hepsini kaybettim . şuan moralim acaip bozuk .siz siz olun sakın petshop un her verdiğini almayın cevrenuzdekilere de mercan kumunun kuşlara zararlı olduğunu söyleyin . kuşlarım çok sağlıklı idi sadece versela laga ile besliyordum. mybest den envai çeşit vitamin katkısı getirtdim. oda sıcaklığına bile yaz kış dikkat eden. suluklarini günlük değiştiren birisiydim kendim çeşme suyu içerken kuslarima erikli den doldururdum. bu kadar dikkat etmeme rağmen . şeref yoksunu petshop yüzünden kuslarimi kaybettim.

Bende 2 yıllık dostumu evladımı 3 gün önce kaybettim :(:( petshoplar Başlı başına ....Veterinerlerin coguda ..... Para düşkünüler YETERKİ PARA OLSUN ONLARA ! Kuş ve canı önemli degil ! En Mantıklısı Kuş almamak cünkü biz aldıgımız icin ticareti yapılıyo ve Özgürlükleri engelleniyor ... Ne kadarda olsa dogal yaşamındaki kadar saglıklı ve cok yaşayamıyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
petshop = ticaret, satmak için elinden geleni yapar,