Karadeniz Pet

Bu vitaminleri kuşlarıma ağır gelir mi?

Muhabbetuna

Meraklı Üye
Öncelikle merhabalar forumda ve sitede yeniyim. Benim 1 adet erkek 1 adet dişi kuşum var. Erkek kuşum 3 4 senedir bende ve baya alışkın. 1 2 ay önce yanuna bir dişi aldım. Dişi şuan biraz agresif ama yuvalığa girip çıkıyor. Erkek kuş ona çok yaklaşınca gagalıyor ama aşırı bir kavga olmuyor. Onun dışında öpüşme oluyor ve erkek kuş dişiye yem kusuyor. Ben kızıştırmak için yemlerine kuşçuda nijer tohumu ve kenevir kattırdım. Artı kızıl daldarı veriyorum ve arada sırada sularına vitamin (sanırım e vitamini) katıyorum. Bunun dışında kafeste mineral blok, kalamar kemiği, ballı yem ve kuş kumu da bulunuyor.(son zamanlarda dişi kuş kumunu fazla tüketiyor). Neyse fazla uzatmadan soruya geçiyim:Araştırmalarım sonucunda "Nekton-E" ve "Nekton-S" adlı iki vitaminin kızıştırma ve yumurta almada çok etkili olduğunu öğrendim. Şuanki vitamini kesip. Yemlerinde nijer ve kenevir+ kızıl daldarı+ bu iki vitamin kuşlarıma ağır ve zararlı gelir mi? Ve bu vitaminleri kullalanlar öneriyor mu? Bide dişinin agresifliği geçer mi? Bilgili ve tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok mutlu olurum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

Dişinin agresifliği huyudur geçmez o öyle gider artık.
Kuşlarınıza havuç ve yumurtadan oluşan mama verin.
Ben de hobi s ve hobi e vitamin kullanıyorum.

Dişinin agresifliği huyudur geçmez o öyle gider artık.
Kuşlarınıza havuç ve yumurtadan oluşan mama verin.
Ben de hobi s ve hobi e vitamin kullanıyorum.

Yani yazdığım iki vitaminle beraber nijer kenevir ve daldarı vermemde sorun olmaz dimi?

Dal darı vermenizde mahsur olmaz fakat nijer ve kenevir için kullanmadığımdan ötürü bir yorumda bulunamayacağım.