Karadeniz Pet

Bu yavrunun nesi var ?

ozknozr

Yeni Üye
Arkadaşlar herkeze merhaba ,

Dün misafirliğe giderken yolda bu kuşu buldum sanırım yavru çok korkmuştu aldım evde eski kuşumdan kalma kafes vardı yem, vitamin takviyesi verdim çok acıkmıştı hayvan ne kadar dışarıda kaldıysa artık fakat kuşun ayaklarında ve gagasında mantara benzer hastalık var sanırım tam olarak anlayamadım mantar mı diye anlayan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum . Ayrıca mantar için araştırma yaptım vazelin ve troysd diye bir krem önerdiler siz ne diyorsunuz ? :(

Yardımlarınızı rica ediyorum.
İyi günler.
y5jpN0.jpg

6PMvrN.jpg

Hayırlı olsun. İyi bir bakımda 1 ay içinde sağlığına kavuşacaktır. Yem yemesi düzene girdiğinde banyoluk takın bi güzel yıkasın kendini. Olması spreyle su sıkarsın 8-10 fıs.. Vazelin veya Trosyd iyidir. her gün temizleyip tekrar sürün. 10 güne iyileşir.

Kuşun yavruluğumu kalmış çok kötü mantar olmuş acil tedaviye başlayın eczaneden trosyd ve oksijenli su ve kulak temizleme aparatı ile tedavi uygulayın

Hayırlı olsun. İyi bir bakımda 1 ay içinde sağlığına kavuşacaktır. Yem yemesi düzene girdiğinde banyoluk takın bi güzel yıkasın kendini. Olması spreyle su sıkarsın 8-10 fıs.. Vazelin veya Trosyd iyidir. her gün temizleyip tekrar sürün. 10 güne iyileşir.
Teşekkürler hocam yaşı hakkında yorum yapabilirmisin acaba ? 1 yaş civarına benziyor ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

Kuşun yavruluğumu kalmış çok kötü mantar olmuş acil tedaviye başlayın eczaneden trosyd ve oksijenli su ve kulak temizleme aparatı ile tedavi uygulayın

Dün akşam birşey yapamadım ama bugun öğrendikten sonra eşime vaselin sürmesini söyledim akşamda trosyd sürüp tedaviye başlıcaz bakalım . İnşallah iyileşir.

Hocam kulak çöpüyle gagasına oksiyen suyu sürerken kulak çöpünü ısırdı herhangi bir problem yaratırmı kuş için

Geri