Karadeniz Pet

Bu yemi almayı düşünüyorum sizce güvenilir mi ?

Ben kullanmadım ama fikrimi beyan etmek içim yazıyorum eda hanım.. Yem içinde meyve parçalarının da olması bence iyi değil. Yem tohumlardan oluşuyor meyve parçaları ise kurutulma yada fırınlanma meyve parçaları. Farklı gıdaların birarada olması yemde kapağı açınca bozulmayı hızlandırır diye düşünüyorum. Tabiki tercih sizin. Bu yemi kullanan arkadaşlar fikrini beyan edecektir zaten.

bana versele laga onermislerdi

boşver verseleyi , ben bu yemi kullanıyorum içerik bakımından tohum kalitesi bakımından verseleyi 5 e katlar .
kurt toz vs. durumları yok . çoğu insan verseleyi kullandığı için onu öneriyor ama bu yem kadar piyasada hiç bir marka yararlı değil buna emin olabilirsiniz.

Bu arada ben 6'yıldır Versele Laga yem kullanıyorum.. Hiç bir sorun yaşadım.

ayse hanim hangisini premium olanimi? bir resim paylasirmisiniz?

Emre bey 6'yılda kurt toz hiç versele laga da görmedim

Kırmızı paket versele laga Budgıes prestige olanı kullanıyorum oguzhanteq nickli arkadaşım..

Yazınızı tekrar okuyun emre bey.. Boşver " verseleyi 5'katlar kurt toz vs durumları yok....." Diye devam eden yazınızı okuyun. Bende yalan olmaz.

Yazınızı tekrar okuyun emre bey.. Boşver " verseleyi 5'katlar kurt toz vs durumları yok....." Diye devam eden yazınızı okuyun. Bende yalan olmaz.

''tohum kalıtesi + içerik zenginliği'' bakımından 5 e katlar. ve katlıyor da babamın markası değil yani istediğinizi kullanın ben genel itibariyle bu yem daha kaliteli dedim. bir dahada sizi ilgilendirmeyin konularda atlamayın lütfen .
iyi forumlar

Emre bey üslubunuzu düzeltin. Ne demek beni ilgilendirmeyen konularda atlamamak? Foruma konu açan arkadaş sadece size sual sormamış. Forum üye olan herkes için geçerli yanlış mıyım? Versele Laga da ithal bir ürün benim ailemin markası değil benim de çıkarım yok ama 6'yıl ve hali hazırda tükettiğim bir markayı yalanlarla karalamanıza da göz yumamamam. Konu açan arkadaşı yalan lafla bilgilendirmek doğrumu? Siz konu açan arkadaşın linkini attığı yemi kullanıyorsanız o sizin tercihinizdir. İyiyse iyidir ama bu diğer marka ve urunleri karalamakla olmaz. Hele de beni konuya atlamakla itham etmeniz çok yanlış. Forum uyesi olarak elbette sizin kadar benimde tercih ve fikirlerimi beyan etmek en doğal hakkım.

Hikaye beyler bayanlar açık yem alsanızda ayni sey karnini doyuruyor taze sebze ve meyvelerden vitamin veriniz kuşlarınıza hergun 1 tane sebze veya meyvenin kucuk bir parcasini koyup gerisinide yiyin cope atmayin mumkunse yarinsi gun degistirip baska koyun ayda 30 farkli sey koysaniz almadigi vitamin demir potasyum magnezyum fosfat ivir zivir hicbirsey kalmaz kuslarinizi dogal yollardan brsleyin lutfen :)

Hikaye beyler bayanlar açık yem alsanızda ayni sey karnini doyuruyor taze sebze ve meyvelerden vitamin veriniz kuşlarınıza hergun 1 tane sebze veya meyvenin kucuk bir parcasini koyup gerisinide yiyin cope atmayin mumkunse yarinsi gun degistirip baska koyun ayda 30 farkli sey koysaniz almadigi vitamin demir potasyum magnezyum fosfat ivir zivir hicbirsey kalmaz kuslarinizi dogal yollardan brsleyin lutfen :)

aynı şeyi profesyonel bir üreticiye dediğimde bana gülmüştü.
yemin içeriği ne kadar zengin olursa okadar daha iyi vitamin alır demişti
devamlı meyve vermek zararlıdır ve yine devamlı vitamin takviyesi yapmakta zararlı.
açık yemle falan sırf doysun yeter derseniz kuşunuza yazık etmiş olursunuz arasındaki fiyat farkı zaten yemin içerisinde bulunan vitaminlerden kaynaklanıyor
Bu yüzden yemin içeriği önemli .

Ben tohumdan bahsetmedim yanlis anlasildi galiba icindeki meyve oarcalari fln onlardan bahsetmistim duzeltiyim:)

Yem çeşitliliği açısından hem uygun fiyatlı hem kaliteli covey 67 veya deli nature var

bence versele laga. guinea pig lerim içinde uzun zamandır bu markayı kullanıyorum. kuşum içinde tercihim bu oldu.

Aslında genel olarak hepsinin içeriği aynı ; Ufak tefek farklılıklar var. Nasıl insandan insana değişiyorsa kuştan kuşada zevkler değişiyor.
Ben , Akıllı yemliğin bir tarafına başka , diğer tarafına başka yem koydum. Kuşlar hangi taraftaki yemi fazla tüketiyorsa ona yöneldim.
Bir kaç markadan sonra Quick Marka yemi açık ara daha çok tükettiklerini gördüm.( Quick en iyisi demiyorum kuştan kuşa değişir. Benimkiler için en iyisi bu demek )

Ben Quick marka yem kullanıyorum,Akıllı Yemliğin bir tarafında sadece Quick Marka Yem .

Diğer tarafında; Quick Yem + Kızıl Darı + %10 Nijer+%10 Kenevir +%20 Hazır Yumurta Maması + Az miktarda Keçi Boynuzu tozu + Toz halindeki Mürekkep balığı kemiği + Vucutçuların kullandığı Amino asit hapının 1 / 6 sını toz haline getirip ilave edip karıştırıp veriyorum....

Şimdi bu yemin içeriğinde gördüm karışımıma %10 Susam'ıda ekleyebilirim :)

Emrah bey doğru söylemişsiniz. İnsan daki damak tadı meselesi kuşlar da var. Ben de deneye deneye belli bir marka da karar kıldım. Eda hanımda doğru olan yemi umarım bulur. Ama açık markasız fason paket yemlerin hepsine şahsen karşıyım. Adı sanı olsun. Mubişlerin sağlığı için buna dikkat etmek iyi olur. Kendi çocuklarım için kullandığım yem markayı bu konu içinde yazmıştım.

Geri