Karadeniz Pet

Bugün 20. Gün ama :(

Kemal035

Yeni Üye
İyi akşamlar arkadaşlar muhabbet kuşumun ilk yumurtasının bugün 20. Günü ama çıkan yavru yok yumurtayı işaretlemediğim için hangi yumurtanın olduğunu bilmiyorum toplam 8 yumurta var ama dediğim gibi 20. Günden sonra ilk yumurtadan yavru çıkma olasılığı kalmamıştır sanırım sizce bundan sonra ne yapmalıyım

Son düzenleme:
Yumurtaları flashla kontrol et dolu mu içi diye eğer doluysa kulağına doğru götür dinle ses geliyor mu yumurtadan.

7A055EEF-5A99-4736-B192-CFD0961FDC07.jpeg
7A055EEF-5A99-4736-B192-CFD0961FDC07.jpeg

Yumurtayı elime aldımı sorun olmaz değilmi? Flaşı tutarken yumurtayıda ışığa doğru tutucam sanırım değilmi?

Telefonunuzun flashını açın flasın üstüne yumurtayı koyun ve gördüğünüz rengi söyleyin kırmızılık varsa doludur sarı ise boştur resim attım alttan 1. döllenmemiş yumurta gibiyse rengi boştur yumurta.

d521af19ca51abbf2911aa4d942528cc_1328089322.jpg

Bu resimlere göre baktım birtane döllenmemiş yumurta var özellikle bir tanesi 16.ve 20. Gün yumurta resimlerindeki haline çok benziyor sanırım o ilk yumurta keşke evde ikinci bir fotoğraf makinası yada cep telefonum olsaydıda tek tek resimlerini çekip size gönderseydim

Bir çok yumurta özellikle 12. Gün hava odacığı bölünüyor resmindeki gibi

Geliyorsa ne yapmalıyım çatlatmalımıyım

Ses geliyorsa 24 saat icinde cikacaktir demektir gunu dolan yumurtaları kontrol edin. Numaralandirilmadan bile anlasılır normalde ilk yumurta ne zaman geldi son yumurta ne zaman kesildi?

Evet ses geliyor birinden çok heycanlandım ya

Bugün şuana kadar hiç rahatsız etmediğim kadar rahatsız ettim inşallah birşey olmaz şuan dişide erkekte içerde inşallah yavru bugün yarın sorunsuz şekilde yumurtadan çıkabilir yardımlarınız için çok sağolun benim bu ilk yavru alışım olacak evde besliyorum bir beyaz erkegim vardı yanına yeşil dişi aldım anlaştıklarını görüncede yuvalık taktım yaklaşık bir ay sonra dişi yuvalığa girip çıkmaya başlamıştı ve şimdi işte sekiz yumurtası var ama esas zorlu iş yavru yada yavrular yumurtadan çıkınca başlayacak sanırım

Şuan televizyonun sesini kapattım yavru bildiğiniz yuvalığın içinden cik cik sesi çok çok net duyuluyor

Şuan bugün daha fazla yuvalığın kapağını açıp bakmak rahatsız etmek istemiyorum ama yavrunun sesi iyice fazlalaştı ve sıklaştı sanki dişi yumurtayı açmış olabilir sanırım yada açmaya çalışıyorda olabilir belkide

Bugün daha bakmayın muhtemelen sabaha ilk yavrunuzu görür sünüz masaallah güle güle besleyin

Amin inşallah çok sağolun

Ekli dosyalar

• 5C739FE3-10D2-47CF-82AC-9D1F752FD2EB.jpeg
    5C739FE3-10D2-47CF-82AC-9D1F752FD2EB.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 36
Birde bir şey daha sormak istiyorum rahatsız etmiş olmuyorumdur umarım dişi yavrusunu gecede daha iyi besleyebilmesi için gece kafese yakın gece lambasının olması iyi oluyormuş diye duydum doğrumudur acaba? Birde şimdi malum kış ve artık yavruda yumurtadan çıktıktan sonra odanın sıcaklığı nekadar seviyede olmalı

Geri