Karadeniz Pet

Bugün aldığım kuşum

T

Tolgs

Guest
arkadaşlar merhaba. dün marmara forumda ki petshoptan alıcaktım bi tane erkek ama oradaki satıcının tutumu yüzünden vazgeçtim.
bugün eminönüne gittim gördüm ki bu işin yeri eminönü. petshopta 3 çeşit kafes vardı eminönünde onlarca.
mağazadakilerin 80 liraya sattığı kafesi ben 30liraya aldım.

paylaşmıştım bi konuda fakat o kafesi değil almadım çünkü onu asacak yeri yoktu.

şimdi orta boy 3 ayaklı askılığı var.
2 kapılı büyük sayılabilen bi kafesi var.

kuşum bu :)

oradaki abi baya bi bilgi verdi konuştuk. satmak için değil bilgilendirmek için konuştu ve her yere girmeme rağmen bi tek o adamda ki kuş aklımda kalmıştı.
erkek istiyodum ama tam emin değilim cinsiyetinden anlayamadım daha doğrusu :)

yalnız geldiğinden beri ortadaki salıncakta duruyo.
ne ötüyo ne uçuyo nede yemek yiyo.
sadece ona bakınca oda bana bakıyo kafesını çeviriyo
bide ıslık çalıyorum cicikuş diyorum gözlerime dikiyo gözlerini:)

Güzel bir erkek lakin kusunuz daha ortama yeni yeni alışacağı için bunlar normal yavaş yavaş alışacaktır.Hayırlı olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:12 -->-> Daha önceki mesaj 18:10 --

Bir konu da söylemek isterim ki buda kusun sağlığı için tahtadan bir tünek kullanırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Aynen güzel bir erkek.Etrafı tanıması için ona biraz zaman tanı şuan etrafındaki şeyleri inceliyordur :) Kafese alıştıktan sonra yemek yemeye hareketlenmeye başlar .Maşallah rengide çok hoşuma gitti.

Aynen güzel bir erkek.Etrafı tanıması için ona biraz zaman tanı şuan etrafındaki şeyleri inceliyordur :) Kafese alıştıktan sonra yemek yemeye hareketlenmeye başlar .Maşallah rengide çok hoşuma gitti.

bizim evdeki ampuller sarı. o eski olanlardan. renkler tam belli olmamış
kafası ve kanatları sarı, göğsü yeşil.
kanatlarının arasında ve kafasında çok çok az siyah çizgiler var.

diğer yorum yazan arkadaşlarada teşekkür ederim. tahta tünek fikrine katılıyorum hatta onuda alacaktım ama taa şimdi mesajı görünce aklıma geldi. unutmuşum.

güzel ve erkek bir kuş kaça aldınız,??

güzel ve erkek bir kuş kaça aldınız,??

20tl: askılı ayaklık
30tl :büyüğe yakın bi boyda pirinç kafes, yem, suluk, tül
30tl: kuş

bu arada
Kuş eve geldiğinden beri bişey yemeyip içmiyor. Bunun ilk günlerde normal olduğu söyleniyor fakat ne kadar süre yemek yememesi ve su içmemesi normal karşılanır?