Karadeniz Pet

Bunu nasıl yapıyor ?

sheby

Meraklı Üye
Kusumuz 1 haftadir bizimle bize cok alistı fakat tuhaf bir huyu var once kafesin yemliklerine alıstirdim biz evdeyken normal yemini yiyor girip cikiyor ama evde yokken yemligi düsüruyordu bununla ugrasamadim akilli yemlik aldim hatta kafese cok sıkı sekilde sabitledim imkansizi basardi ve her eve geldigimde yemligi bombos buluyorum yemleri kafesin icine döküyor bunu nasıl yapabilir nerden baksam bulamiyorum akilli yemlik kullananlar bilginiz var mi acaba ?? Fotolari da koyuyorum. Anlatamadiysam diye :)

Ekli dosyalar

• 20181002_223540.jpg
    20181002_223540.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 66
  • 20181002_223517.jpg
    20181002_223517.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 60
Takili dursun az yem koyun normal yemlikde kalsın bir sure sonra alisirlar

Peki buna nasil çözüm bulabilirim ac kalicak diye korkuyorum ben evde yokken
Kuş tek başına kalınca strese giriyor. Eğer yanında sürekli biri yoksa bence bir arkadaş ya da eş almalısınız.

Ayrıca bünün ötesi tüy yolma kafes tellerini kemirme hatta ölümle bile sonuçlanabilir. Sonuçta kalabalık bir yerden alıp yalnız başına bırakıyorsunuz.

Ayrıca bünün ötesi tüy yolma kafes tellerini kemirme hatta ölümle bile sonuçlanabilir. Sonuçta kalabalık bir yerden alıp yalnız başına bırakıyorsunuz.
Biz kalabalik yerden almadik kuluckadan ciktigi zaman aldik hemen bana cok bagli daha yavru eş alamam kafes tellerini daha onceki kuşlarimiz kemiriyordu ama bu şimarıgim kemirmiyor ben yokken baska odayada gitsem hemen cagiriyor ama surekli evde de duramayiz ki o istiyor diye :D az yem koycam dagitirsa yerdekilerden yiyecek alismasi da lazim belki bugun ona bi oyuncak alirim kafes icine onla oynar bir de ben evdeyken asla kafese koymuyoruz hep dişarda sanirim kafese koydugumuzdan evden cikarken bize boyle tepki veriyor :rolleyes:

Yavru kuslar yemlikleri bosaltip, icinde yatarak, yuvalikta gibi guvenli hissetmek istiyor. Bir sure sonra guven ortami artinca vazgececektir.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavru kuslar yemlikleri bosaltip, icinde yatarak, yuvalikta gibi guvenli hissetmek istiyor. Bir sure sonra guven ortami artinca vazgececektir.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evett artik yapmiyorr düzelmeye başladı bize baya alıştı :)

kafes tabanına askiligi da atmış, anlayacağın üzere uğraşıyor yemlik ile. Normal bir durum zamanla bırakır uğraşmayı.

Alışık olmadığı bir düzenek sonuçta :)

Geri