Karadeniz Pet

Bunu yapan var mı?

anilylmz79

Yeni Üye
Selam Arkadaşlar,

İlk kez yavru sahibi olup 20. gününde annenin beslemeyi kesmesi yüzünden 2 yavrudan birini kaybettim.Şırınga ile beslediğim yavru hala yaşıyor, fakat zayıf.

Aklıma bir fikir geldi.Uzun uçlu besleme aparatı ile annenin kursağından sütü çekilip yavruya verilebilir mi?

Ayrıca yavru elimdeyken sürekli kazağımın kolundan içeri giriyordu.Yün çoraptan kendine korunak koydum yuvaya. Çok rahat şu an.

Selamlar

Anıl

hocam o dediğin olmaz diye biliyorum ama siz elle besleme maması alma imkanınız varsa ondan alın onu şırınga ile yavruya verin

Mamanın hiçbir şekilde anne kursağından çıkan mamanın yerini tutamayacağı söylendi.Nitekim mama ile beslenen yavrular zayıf oluyor.

Olmaz derken tecrübe ile mi yoksa tıbbi bilgiye göre mi dediniz?

Teşekkürler

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Olmaz hocam. O yöntemle kursaktan sadece su çekebilirsiniz. Süt falan çekemezsiniz. Belki bikaç tohum çekmiş olursunuz. Ayrıca kaş yapayım derken göz çıkarıp dişiyi öldürebilirsiniz...

Yavruların ağzında tuz taneleri büyüklüğünde taneler gördüm.Kursak sütünün karışımı ve kıvamı tam olarak nasıldır?

Praktik ya da tıbbi uygulamaya dayanarak mı olmaz diyorsunuz?

Siz deneyin anıl bey size serbest. Kafaya takmışsınız bir kere

Estağfurullah.

Peki annenin kusmasını sağlamanın bir yolu var mı?

Ben bu anneden çok çektim.Ondan o sütü almanın bir yolunu bulucam telef olan yavruların hatrına:))

İyi beslemek adına kuvvetli besliyorsanız veya yüksek miktarda vitamin veriyorsanız azaltın normale döner diye düşünüyorum. Birden bire de kesmeyin ama.

Estağfurullah.

Peki annenin kusmasını sağlamanın bir yolu var mı?

Ben bu anneden çok çektim.Ondan o sütü almanın bir yolunu bulucam telef olan yavruların hatrına:))

Her canli 4 /4 luk anne olacak diye birsey yok sizin hic mi hataniz yok gerekli bakim besleme ortam hatanin %90 ı sizin lutfen iyilik yapicam iş güzarlığıyla canlilara zarar vermeyelim

Ahmed Bey,
Zarar verme niyetim asla olamaz.Allah ın emaneti can sonuçta. Yavru kuşu zayıf kalmasın diye gece 3 saatte bir kalkıp besleyen vicdan zarar vermeyi düşünebilir mi?

Veteriner tavsiyesine tamamen uyarım.Bilime aykırı şey yapmam. Özellikle konu can ise...

Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim.

İnekten süt sağar gibi dişi anaç tan kursak sütü sağmak söz konusu dahi olamaz. Yapılabilecek tek şey a21 elle besleme mamasına düzenli olarak katkılarda bulunmak bunlarda misal örnek vermek gerekirse günde 3 öğün besledinizi var sayıyorum 8 saatde bir ; her gün değiiştirilerek ve 1 kere katmak şartı ile; 1 gün vitamin, 1 gün probiyotik, 1 gün kalsiyum takviyesinde bulunursanız bunu 3 er gün dönüşümlü olarak tekrarlarsanız daha başarılı olur elle besleme mamasının verimi. ama tabiki de hiç bir şekilde anne den gelen kursak sütünün yerini tutamaz

Çok teşekkürler Kahraman Bey,
A21 maması kargoda.
5 gündür soyulmuş darı püresi ve cici bebe maması ile besledim.Önceden püreye az miktarda balık yağı katıyordum.

Kursağı full doldurmuyorum.3.5 - 4 saatte bir açlık çığlıkları başlıyor.

Takviyeler karışım halinde mi yoksa saf halde mi satılıyor?

Teşekkürler

Annneniz sanirim sorunlu kursak sutu zaten yediklerini geri kusmasiyla oluyor. Bu seferde yavrulari oldurebilir strese girip cici bebenin bir faydasi yok bende elle beslemek zorunda kaldim yavrulari hemde 4 tane nitekim yavrular zayif boyutlar kucuk kaldi. Ama tahilli sut icermeyen bebe mamasindan da verebilirsin kalsiyum minaral destekli olanlardan

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anne beslemeyi bıraktı 20. günde.Cici bebe sahiden akıp gidiyor.İçinde yumurta var diye veriyorum.Şu aşamada darı püresi ile karıştırıp veriyorum.

Sadece tahıllı, ama süt ve meyve vs. içermeyen bebek maması tavsiye ediyorsunuz sanırım.

Bugün A21 maması elime geçmezse alıcam.

Teşekkürler

Anne beslemeyi bıraktı 20. günde.Cici bebe sahiden akıp gidiyor.İçinde yumurta var diye veriyorum.Şu aşamada darı püresi ile karıştırıp veriyorum.

Sadece tahıllı, ama süt ve meyve vs. içermeyen bebek maması tavsiye ediyorsunuz sanırım.

Bugün A21 maması elime geçmezse alıcam.

Teşekkürler

Cici bebede yumurta olsada sut var ve gercekten doyurucu degil. Evet bahsettigim mama ondan a 21 80tl uzerinde diye biliyorm maliye olarak biraz zorlayici olabilir.

Almanya da versele laga a21 in 800 g lık kutusu 11 Euro, 44 TL.

Bakalım patlama yapıcak mı?

Siz Almanyada misiniz. Burda pahaliydi sordum. Ben almadim tabiki

Babam da kanarya besleyicisiyde hemde yuzlerce vardi birakti o da bana sekerli su ver arada tok tutar dedi. Benim anne de beslemedi oldurdu birini malesef elle besleyip hepsini de ayni kisiye sahiplendirdim

Evet Almanya Ingolstadt tayım.4 sefer yumurtadan ilk kez 2 yavru babayı ayırınca yaşamıştı.Tek yavruyu yaşatmaya çalışıyorum.

Malesef Babanız hatalı bir tavsiyede bulunmuş. Amaç açlık hissini bastırmak değil yavruyu beslemek olduğu için şekerli su zarardan başka bir anlam taşımaz. Ben şeker ihtiva eden gıdalar verilmemeli diyorum ısrarla. Meyve bile şeker ihtiva ettiğinden her ne kadar doğal da olsa temkinli verilmeli diyorum. Zaten kuşlar için geliştirilmiş hemen her vitamin ve minerali içeren mama , vitamin var. Bunları yeterli kullandıktan sonra yok bisküviymiş yok cici bebeymiş bunlara gerek yok. Hatta meyveye bile gerek yok. Nadiren az miktarda meyve oda sırf kuş posasındaki liften faydalansın bağırsağı yumuşasın ve yerken zevk alsın diye verilebilir. Yoksa vitamin içerdiği için değil. ( Ben hiç meyve vermiyorum )