Karadeniz Pet

Burun deliği sürekli kapalı

Mustafa DURAN

Meraklı Üye
Arkadaşlar bu kuşumla ilgili bir kaç sorum olacak beni aydınlatırsanız sevinirim.

1. Kuşumun sağ burun deliği sürekli kapalı. Yaklaşık 7 aydır bende olan kuşun toplamda ara ara 10 gün burun deliğini açık gördüm diyebilirim. Bu neden kaynaklanıyordur ve bir çözümü var mıdır?

2. Cere kısmı görüntü normal mi? bana biraz anormal geliyor. Geldiğinden beri cere rengi bu şekilde en ufak değişiklik yok.

3. Kuşun ırkı ve yaşı sizce nedir / kaçtır?

b8QPVb.jpg

vzY3a4.jpg

Vp2j7y.jpg

7m2jra.jpg

işin aslı mantardan hiç şüphelenmedim yayılma yok 7 aydır böyle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:50 -->-> Daha önceki mesaj 19:46 --

güncel !!!

Ben kuşta burun deriği tıkanıklığında tuzlu suyu pamukla sürüyorum ve anında açılıyor.

Ancak bu şekilde bir tıkanıklık yaşamadım hiç. Mantara çok benziyor. Ancak dediğiniz sürede fazlasıyla yayılırdı sanırım

Mantar var kustaaa

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar mantardan şüphelenmediğim için tuzlu suyu denemek istedim daha önce denemiştim ama olmamıştı. Şimdi üç gün arka arkaya denedim ve burun deliği %50 açıldı. Sanırım katmanlaşmış burun akıntısı anca çözüldü. aynı sorunu yaşayan arkadaşlara fikir olsun diye belirteyim dedim.

Birde türü konusunda göğsü geniş olduğu için yerli değil gibi geliyor bana sizce türü nedir?

Geri