Karadeniz Pet

Burundan ses

Oykubulunur

Meraklı Üye
Kuşum nefes alıp verirken böyle ses duyuluyor ve kafesin dibinde durmayı tercih ediyor. Üşüyor olabilcegini düşündüm üstünü örttüm bu yüzden ama baska ne yapabilirim ilgilenir misiniz?

Bende araştırmıştım daha önce bunu. Yeni aldıysanız o yüzden kafesin tabanında duruyor olabilir ses çıkarması da o yüzdendir yada solunum problemi olabilir.

Bende araştırmıştım daha önce bunu. Yeni aldıysanız o yüzden kafesin tabanında duruyor olabilir ses çıkarması da o yüzdendir yada solunum problemi olabilir.
Suan ses gelmiyor mesela ama nedenini merak ediyorum. Teşekkür ederim cevabınız için

Evet kuşunuz üşüyor. Ortam ısısını dengede tutun, gerekirse yatma saatlerinde kafes üzerini (ön tarafı açık kalacak şekilde) örtün. C vitamini takviyesi yapın, haftada 1 kez suluğuna 3-4 damla elma sirkesi veya 4-5 damla kadar limon damlatabilirsiniz. Eğer kuşunuza düzenli olarak multivitamin takviyesi yapıyorsanız sirke veya limon vermenize gerek yok.

Evet kuşunuz üşüyor. Ortam ısısını dengede tutun, gerekirse yatma saatlerinde kafes üzerini (ön tarafı açık kalacak şekilde) örtün. C vitamini takviyesi yapın, haftada 1 kez suluğuna 3-4 damla elma sirkesi veya 4-5 damla kadar limon damlatabilirsiniz. Eğer kuşunuza düzenli olarak multivitamin takviyesi yapıyorsanız sirke veya limon vermenize gerek yok.
Evet tüm bunları yapıyorum umarım işe yarar çok teşekkür ederim cevabınız için.

tüneğe çıkartın muhtemelen kuyruğunu aşağı yukarı titretecektir düz durmayacaktır kuyruğu. mantar var mikostatin kullanın

tüneğe çıkartın muhtemelen kuyruğunu aşağı yukarı titretecektir düz durmayacaktır kuyruğu. mantar var mikostatin kullanın
Yanlış bilgi vermeyin. 2. Konuda solunum yolu hastalığı belirtisine mantar teşhisi koyup ilaç öneriyorsunuz.

Kuyruk atmasının mantar ile ilgisi alakası yok solunum yolu ile alakalı bir belirtidir.

Bilğinizin olmadığı konulara yorum yapmamaya özen gösteriniz özellikle ilaç önerimi konusunda emin olmadığınız hastalıklarda ilaç önerisinde bulunmayınız. Yardımcı olmaya çalıştığınızı düşünüyorum fakat bilgi olmadan öneri olunca bir çok canlı hayatını kaybedebiliyor yada sorunlar yaşayabiliyor.

kardeş benim yaşım 36 26 yıldır kuş besliyorum kuşumu bu hastalıktan kurtardım üstelik ölmek üzereyken benden iyi bilecek değilsin herhalde. veterinerin çare bulamadığına ben buldum yem yemiyordu su içmiyordu yerde tus tıs nefes alıyordu ailem bile şaşırdı. kesin ölecek dedikleri kuşu kurtardım. anlayacağın öyle senin bildiğin çömezlerden değilim . senin kuşun hastaysa ona da çözüm bulurum merak etme

Yanlış bilgi vermeyin. 2. Konuda solunum yolu hastalığı belirtisine mantar teşhisi koyup ilaç öneriyorsunuz.

Kuyruk atmasının mantar ile ilgisi alakası yok solunum yolu ile alakalı bir belirtidir.

Bilğinizin olmadığı konulara yorum yapmamaya özen gösteriniz özellikle ilaç önerimi konusunda emin olmadığınız hastalıklarda ilaç önerisinde bulunmayınız. Yardımcı olmaya çalıştığınızı düşünüyorum fakat bilgi olmadan öneri olunca bir çok canlı hayatını kaybedebiliyor yada sorunlar yaşayabiliyor.
kardeş benim yaşım 36 26 yıldır kuş besliyorum kuşumu bu hastalıktan kurtardım üstelik ölmek üzereyken benden iyi bilecek değilsin herhalde. veterinerin çare bulamadığına ben buldum yem yemiyordu su içmiyordu yerde tus tıs nefes alıyordu ailem bile şaşırdı. kesin ölecek dedikleri kuşu kurtardım. anlayacağın öyle senin bildiğin çömezlerden değilim . senin kuşun hastaysa ona da çözüm bulurum merak etme

Ben size hemen çözüm buluyorum, forumdan 3 gün uzaklaştırıldınız, artık üslubunuza daha dikkat edersiniz.

Hastalıkların tespiti tahlil, semptom, belirti ilişkisine bağlıdır. Başka hastalığa ait semptomlarla alakasız hastalık teşhisi ve ilaç önerisinde bulunmak tecrübe değil bilgisizliğin göstergesidir.

Öncelikli olarak hastalıklar ile semptomlar arasındaki ilişkiyi öğrenin. Hangi hastalığın hangi semptomu gösterdiğini öğrenin sonrasında öneride bulunun.

Siz bi ilaç deneyip kuş iyileştirdiniz diye üyenin kuşuna yanlış tedavi uygulamasına müsade etmem ve aynı zamanda konuyu takip eden üyelerin yanlış bilgiyi alması ve uygulamasına da aynı şekilde müsade etmem ki tecrübe sahibi üyelerimiz de buna müsade etmez.

Geri döndüğünüzde daha düzgün uslup ve daha sağlıklı bilgiler ile forumdan yararlanmanızı öneririm.

Son düzenleme:
allah allah doktor konuşuyor. konuş doktor. şu semptom lafını da ekşide benden öğrendiniz daha benden öğrenecek çok şeyiniz var. biyolojiyi fulleyen biri olarak herkesi bilgilendirmeyi severim :)

ben buraya birilerine yardımcı olmak için gelmiştim.hastalıkların belirtilerini de gayet iyi biliyorum. herşeye ben bilirim gözüyle bakarsanız forumda bilgi paylaşımı olmaz .

Geri