Karadeniz Pet

bütün üretimhane dombili olduk :D

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
herkese ıyı forumlar.hollanda çiftlerim var yalnız hepsıde dombılı olmaya basladı haftada 2 kez hagen mama verıyorum. 2 gunde su degısıyorum . quik yem kullanıyorum ve arada vıtamın verıyorum nasıl zayıf kalmalarını saglayabılırım

Salarak :).Bol bol kanat çırpmaları gerek.Benim salma sistemim olduğu için hiçbir problem yaşamıyorum.Hem formda kalıyorlar,Hemde yağlanma olmuyor.Kafeste olan çiftlerimide 3 kuluçka sonrası salmaya bırakıyorum.

Salarak :).Bol bol kanat çırpmaları gerek.Benim salma sistemim olduğu için hiçbir problem yaşamıyorum.Hem formda kalıyorlar,Hemde yağlanma olmuyor.Kafeste olan çiftlerimide 3 kuluçka sonrası salmaya bırakıyorum.

Suan dinlenmeye aldığım çiftler bar onları salsam sorum olmaz dmi

geniş bir salmanız varsa bir problem olmaz. dahası hareket edecekleri için verim de artar üretim sezonunda

haftada 1 suluklarına 5-6 limon suyu damlatın. yağ yakımını hızlandırır . mamalarda karbonhidrattan cok proteine yönelin. eğer mama içine nijer tarzı yaglanmaya sebep olacak yiyecekler koyuyorsanız biraz azaltmaya çalışın. salma da uygulanabilir ama hollanda tipi kuslar biraz daha zor hayvanlar ona göre salmayı düsünün. portakal cekirdeği, elma çekirdeği, brokoli,ıspanak ve zencefil gibi eklerle forma sokabilirsiniz. iyi hobiler

Benm salmam olmadığı zamanlarda arkadaki depomda çift olan kuşları depoya salıyordum dışarıya yem ve su koyuyordum onlar bulup yiyorlardı.Evde veya üretimhanede 1 hafta günlük 3 saat kanat çırpsalar formlarını korurlar.Hem daha sağlıklı ve iri yavrular atarlar.

Geri