Karadeniz Pet

Cam balkonda üretim yapmak

Forpus

Yeni Üye
Merhaba cam balkonda üretim olur mu forpus papağanları için kışın sıkıntı olur mu ?

Forpusun özel bir durumu var mı bilmiyorum ama genel konuşacağım. Yalıtım açısından iyi olmaz. Mevsim açısından da epey soğuk olacağını düşünüyorum.(özellikle geceleri) Yazın da tam tersi çok sıcak olur.

Teşekkür ederim balkonda yapmayı düşünüyorum şuan var aslında soğuklar geliyor ne gibi önlemler alırım onu düşünüyorum.

Ben şu an cam balkonda üretim yapıyorum. Yazın sıcak dönemlerde ve kışın soğuk dönemlerde yuvalık takmıyorum yavru almıyorum. Sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde yavru alıyorum. Hiçbi sıkıntıda olmuyor. Ama tavsiyem yavruluktan alıp ortama giderek alıştırarak tüy dönemlerini o ortamda tamamlamaları. Sabit bi sıcaklıktaki kümesten getirip balkona koyup kuşlardan üretim beklemek sıkıntı olur.

Ben şu an cam balkonda üretim yapıyorum. Yazın sıcak dönemlerde ve kışın soğuk dönemlerde yuvalık takmıyorum yavru almıyorum. Sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde yavru alıyorum. Hiçbi sıkıntıda olmuyor. Ama tavsiyem yavruluktan alıp ortama giderek alıştırarak tüy dönemlerini o ortamda tamamlamaları. Sabit bi sıcaklıktaki kümesten getirip balkona koyup kuşlardan üretim beklemek sıkıntı olur.

Bilgi için teşekkür ederim.