Karadeniz Pet

Can dostlar yumurtlucakmı ?

yumurtlarsa sizce dolumu olur

• Boş çıkar

Kullanılan: 1 50.0%
  • Dolu çıkar

Kullanılan: 1 50.0%
  • yumurtlamaz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

brazzertakikelkus

Yeni Üye
Medya öğesini görüntüle 1146Medya öğesini görüntüle 1145Medya öğesini görüntüle 1144 Can dostlarım cümleten herkese merhaba , yaklaşık 1.5 yaşın da bir erkek kuşum var (evcil)
1 ay önce ona dişi eş almaya karar verdik ve mavi onun yaşlarındaki bir dişi kuş aldık daha önce yavru bakmış ilk başlar da , dişi çok sinirliydi erkekeği dövüyordu tabi bizimki evcil olunca çok pasifti , şimdi muhtemelen hamile arada kur yapıyo birbirlerine AMA KESİNLİKLE ÇİFTLEŞTİĞİNİ görmedim, dişi büyük pislik yapıyo karnı şişkin, ve günün çoğunu yuvalıkta geçiriyo 1 haftadır böyle dişi kuş , sorum şu ; yumurtlıcakmı ve yumurta boş çıkabilir mi eş olduğunu da bilmiyorum bizim bu kuşlar çok farklı yeniyim üretim de yavru almadım hiç.

Şimdi den teşekkür can dostlar Saygılarımla

GÜNCELLEME ;öncelikle hayatımda ilk kuş bakışımdı şanslıyım galiba , maşallah 7 tane yumurtladı ,4 tanesi doluydu ve bugün bir tanesi hayata gözlerini açtı hadi bakalım darısı tüm sabır edemeyenlere gelsin iyi günler

Son düzenleme:
Dişinin fotoğrafını atar mısınız kanatlar ve kuyruk düşmüş mü? Çiftleşmelerini görmediyseniz kesin bir şey demek pek mümkün olmaz ayrıca yumurtaların dolu boş olduğu bakıp bakmayacağı önceden kestirilecek bir şey değildir yumurta yaptıktan sonra dolu mu boş mu kontrol ederek anlayabilirsin bakıp bakmayacağıda aynı şekilde yumurtladıktan sonra belli olur.

Dişinin fotoğrafını atar mısınız kanatlar ve kuyruk düşmüş mü? Çiftleşmelerini görmediyseniz kesin bir şey demek pek mümkün olmaz ayrıca yumurtaların dolu boş olduğu bakıp bakmayacağı önceden kestirilecek bir şey değildir yumurta yaptıktan sonra dolu mu boş mu kontrol ederek anlayabilirsin bakıp bakmayacağıda aynı şekilde yumurtladıktan sonra belli olur.
hemen atıyorum fotosunu

@YLDZ17 Güncelledim kardeşim fotoları koydum ve ayrıca arada o taşın üstün de duruyor hep nedenki
Dişi kızışmış ama pek yumurta var gibi durmuyor dişinin tünek üstünde dururken kanat kuyruk ve karnının net göründüğü bir fotoğraf atarsanız daha net yorumlar çıkabilir

Ayrıca dişinin dışkısı normal boyutta mı büyük mü

Dişi kızışmış ama pek yumurta var gibi durmuyor dişinin tünek üstünde dururken kanat kuyruk ve karnının net göründüğü bir fotoğraf atarsanız daha net yorumlar çıkabilir
yumurtlayacağı yer açık çıplak gibi duruyor çok seyrek yani ve yumşa orası

öncelikle hayatımda ilk kuş bakışımdı şanslıyım galiba , maşallah 7 tane yumurtladı ,4 tanesi doluydu ve bugün bir tanesi hayata gözlerini açtı hadi bakalım darısı tüm sabır edemeyenlere gelsin iyi günler