Karadeniz Pet

cede mama kullanımı

Emrah0101

Yeni Üye
ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN. AZ ÖNCE CEDE MARKA HAZIR MAMA ALDIM BU MAMADAN KULLANAN VAR İSE NASIL KULLANILIYOR SÖYLEYEBİLİRMİ ? BANA KURU OLARAK VERECEKSİNİZ DEDİLER ALIRKEN SİZCE ÖYLEMİ VERMELİYİM ?

ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN. AZ ÖNCE CEDE MARKA HAZIR MAMA ALDIM BU MAMADAN KULLANAN VAR İSE NASIL KULLANILIYOR SÖYLEYEBİLİRMİ ? BANA KURU OLARAK VERECEKSİNİZ DEDİLER ALIRKEN SİZCE ÖYLEMİ VERMELİYİM ?
İyi akşamlar. Bu mamayı 3 senedir kullanıyorum. Yumurta ve havuçla nemlendirerek kullanmalısınız. İsteğinize göre elma kabak vs de kullanabilirsiniz. Mamayı farklı tohumarla da zenginleştirebilirsiniz. Özetle kuru kullanmamanızı öneriyorum.

ŞUAN KATTIM AMA KURU OLARAK YEMEDİLER ALIP ATTILAR. BİRAZ ISLATSAM OLUR MU ? ŞUAN EVDE MEYVE FİLAN YOK ANCA YARIN AKŞAMA KALIR DİĞER TÜRLÜ

Nemlendirerek vermeniz daha iyi olur.Sebze-meyve yada nemlendirme ürünleri hangisini isterseniz kullanabilirsiniz.Sadece kıvamına dikkat edin ne çok kuru ne çok ıslak olsun.Yumurta içinde olduğu için katmamanız daha iyi olur ,yaz sıcağında yumurta erken bozulacağından mamayı kafeste fazla bekletemezsiniz.Bir havuç bile nemlendirmek için yeterli zaten içerik olarak güzel bir mama.

çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. yemiyorlar ama beklicez artık inşallah alışırlar

çok teşekkür ediyorum yorumlarınız için. yemiyorlar ama beklicez artık inşallah alışırlar
Mamaya hiç alışkın değil iseler zamanla alışıp tadına bakacaklar.Bunun için sevdiği sebze meyve haşlanmış mısır vb ürünler kullanmanız daha işinizi kolaylaştırır.Taze haslanmış yumurta seviyorlarsa onuda az rendeleyip alıştırmak adına kullabilirsin tabi yurmurta çabuk bozulduğundan 5-6 saat sonra mamayı kafesten kaldırmayı unutmayın.

Cede marka nin iki cesit mamasi var hem balli nemli hemde kuru balli nemli olan mama direk verilir azar azar koyarakngunluk verin balli nemli olani alisinca yerler kuru olan mamayi rusk yada sebze ile.nemlendirme yapmaniz gerekir kusun durumuna gore yavru bakıyorsa havuc ve pancar ile yapmayin kabak la deneyin yavru bakmıyorsa havuc ve pancar kullanin mamayi azar azar ekleyerek alıştırabilirsiniz

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

saolun arkadaşlar. şimdilik az bişey ıslatarak verdim yarına kadar kalsın. yarın havuç alınca o şekilde veririz