Karadeniz Pet

Cennet Papağanı kavga

Kadirkosedag07

Yeni Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
19 ve 10 yıldan uzun bir süredir kuş besliyorum. Şu anda zebra ispinozu üretimi yapıyorum. 9 metrekarelik bir salmada 15 çift hint bülbülü 2 çift kanarya besliyorum. 3 Gün önce pet shopa gittim. Bir cift cennet papagani satin aldim. Eş olduklari cok belliydi ve daha once yavru alindigini söylediler. Kuşları aldım kafes içerisinde salmaya yerleştirdim.
60-35-40h ölçülerinde bir kafes içerisindeler.
Salmanın en yüksek yerine astım diğer kuşlar üzerine pislemesindiye. Ortam sıcaklığı 24 derece de sabit. 2. Gün cennetler yuva örmeye başladılar. Çok güzel anlaşıyordular. Opusuyorlar koklasiyorlar. Bu sabah kümese gittiğimde, dişimi erkek mi bilmiyorum ama yuvanın ağzında durmuş diğerine bağırıyordu. Çok şiddetli bir şekilde eşine vuruyor kafeste bi o yana bi bu yana kovalıyor. Bence eşini yuvaya girmesi için zorluyor gibiydi. Ama eşi dayak yememek için kaçıyor ve kesinlikle yuvaya girmiyor. Daha önce beraber giriyordular şimdi biri yuvadan çıkmıyor hem yuvayı örmeye devam ediyor hem eşini dövüyor. Lütfen yardım edin arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Kavga varsa bir müddet ayırsanız mı acaba? Gün içinde uçuyorlar mı? Stres olmuş olabilir mi?