Karadeniz Pet

Cennet Papağını mı Muhabbet Kuşu mu?

Cometr

Yeni Üye
Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşım 2 yıldır kuş hobihanesi var ve hem cennet hem de muhabbet kuşu yavruları var bana 1 tane hediye edecek ama karar veremedim sizce hangisi daha cana yakın ben sabahları işe gidiyorum kuşun canı sıkılmasın istiyorum akşamları muhakkak salarım ilgilenirim bi yandan cennet papağını istiyorum ama oda biraz bana soğuk geliyor muhammet kuşu daha yakın sanki ne düşünüyorsunuz bana biraz fikir verir misiniz

Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşım 2 yıldır kuş hobihanesi var ve hem cennet hem de muhabbet kuşu yavruları var bana 1 tane hediye edecek ama karar veremedim sizce hangisi daha cana yakın ben sabahları işe gidiyorum kuşun canı sıkılmasın istiyorum akşamları muhakkak salarım ilgilenirim bi yandan cennet papağını istiyorum ama oda biraz bana soğuk geliyor muhammet kuşu daha yakın sanki ne düşünüyorsunuz bana biraz fikir verir misiniz
Muhabbet eğitip kuşla eğlenmek için. (erkek öneririm)
Sevda ise pek evcil olmuyor erkek muhabbet kuşu öneririn.

Cennet papağınıda gayet canayakın, bi tür. Hatta daha zekiler, muhabbet kuşlarına göre. Muhabbet kuşunu konuşturabilirsin, Cennet papağını konuşmaz. Bir de cennet papağını muhabbet kuşlarına göre daha sesli oluyor. İkisinede daha önce bakmış biri olarak ben cennet papağını öneririm. Keşfetmesi zevkli hal,hareketleri ilginç bir zekaları var.

Yurt dışında insanlar cennet papağanı çok besliyor. Çok değişik bir kafa yapıları var. Çok cana yakın, çok oyuncular. Bir de çok benzer bir tür olan Sevda papağanı var mesela onlarla çiftleşirlerse yavruları kısır oluyor. Dişleri yuva yapacağı zaman bulduğu malzemeleri kuyruklarına filan takıyor. Konuşamasalar bile bir sürü sesi taklit edebiliyorlar. Açıkçası ben bile bakmak isterim. Tabi ben hali hazır da muhabbet kuşu baktığımdan böyle söyleyebiliyorum. İki kuş da gayet oyuncu ve zekidir. Bakımları da çok farklı değil.

Muhabbet kuşu almanı öneririm daha çabuk eğitiliyorlar ve daha çok canayakınlar