CULT

Bakıp Çıkıcam
18 Ocak 2018
1
0
1
25
Evcil Hayvanı
Cennet P.
Kuş sayısı
1 tane
herkese merhaba.

yaklaşık 1 aydır cennet papağanı sahibiyim. daha önce beslememiştim, şirin yaramazlıklarına ve zekasına hayran oldum. ele veya kendime alıştırma konusunda yüzlerce bilgi okudum bu konuda sabırlı olmam gerektiğini biliyorum. benim sıkıntım kafese alıştırmakla ilgili. ilk başlarda acıktığında kafese giriyordu ama yem alıp geri kaçıyordu ben de fırsat buldukça kafeste yakalayıp kapısını kapatabiliyordum ama ardından resmen isyan bayrağını çekti açlıktan da ölse kafese girmiyor, tünediği yerde saatlerce bekliyor, uyukluyor ben de her seferinde tülbentle yakalamak zorunda kalıyorum kafese koymak için. yaptığım yanlış sanırım ama ne yapabileceğim konusunda da sizlere danışmak istedim.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)
 

alpdna

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
12 Haz 2016
914
403
63
istanbul
www.muhabbetkusu.com.tr
Evcil Hayvanı
Cennet P., Monk P.
Kuş sayısı
2 tane
Selamlar
Kuşunuz kafesine alışmadan çok fazla dışarıda kalmasından böyle durumlar olabiliyor. Kafese şöyle alıştırabilirsiniz en çok sevdiği yiyeceği tespit edin. Örnek diyelim elma. Kafes içine elmayı koyun mutlaka onun için kafesin içine girecektir. Kafes içine girerken kafese gir gibi bir komut söylebilirsiniz. Ben böyle alıştırmıştım.
 

Nurullah İnci

Site Bağımlısı
14 Kas 2017
89
10
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Elinize alışmışsa bıkmadan kapısı açık kafese doğru götürebilirsiniz belli süre sonra elbetteki elinizden kafese girmeyi öğrenir.Tülbent vs. ile tutup kafese koymanız kuşu kafesten soğutur.