Karadeniz Pet

Cere üstündeki tüylerde sararma ve cerede kabuk değişmesi

boncuk11

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar Muhabbet kuşum yaklaşık 2 yasında ve tüy döküyor fakat bugün farkettim ki kuşun ceresinin bitimi ve kafasının başladıgı yerde yara var gibi cere kısmının üstündeki tüylerde sararma var ve burun delikleri kapalı gibi duruyor beyazımsı örumcek yuvası gıbı bır durum var burnunda aynı zamanda ceresı kahverengıydı zaten ama oldukca fazla bır kahverengı ve kabuk kaldırma durumu mevcut veterınere sordum ama pek bırsey anlamadı lütfen anlayan bırı varsa yardımcı olsun kuşa bırsey olsun ıstemıyorum erken farkettım dıye Düşünüyorum cünkü
boncuk.png

Öncelikle herkese merhabalar Muhabbet kuşum yaklaşık 2 yasında ve tüy döküyor fakat bugün farkettim ki kuşun ceresinin bitimi ve kafasının başladıgı yerde yara var gibi cere kısmının üstündeki tüylerde sararma var ve burun delikleri kapalı gibi duruyor beyazımsı örumcek yuvası gıbı bır durum var burnunda aynı zamanda ceresı kahverengıydı zaten ama oldukca fazla bır kahverengı ve kabuk kaldırma durumu mevcut veterınere sordum ama pek bırsey anlamadı lütfen anlayan bırı varsa yardımcı olsun kuşa bırsey olsun ıstemıyorum erken farkettım dıye Düşünüyorum cünkü Ekli dosyayı görüntüle 47558
Hocam kuş asiri kızgın bir dişi o cere deki kabuklanma normal bazen kaya gibi sert olur muhtemelen de kızgınlık dan kafasını kafes ekipmanlarına sürüyor dur

Öncelikle herkese merhabalar Muhabbet kuşum yaklaşık 2 yasında ve tüy döküyor fakat bugün farkettim ki kuşun ceresinin bitimi ve kafasının başladıgı yerde yara var gibi cere kısmının üstündeki tüylerde sararma var ve burun delikleri kapalı gibi duruyor beyazımsı örumcek yuvası gıbı bır durum var burnunda aynı zamanda ceresı kahverengıydı zaten ama oldukca fazla bır kahverengı ve kabuk kaldırma durumu mevcut veterınere sordum ama pek bırsey anlamadı lütfen anlayan bırı varsa yardımcı olsun kuşa bırsey olsun ıstemıyorum erken farkettım dıye Düşünüyorum cünkü Ekli dosyayı görüntüle 47558

cerede soyulma kızışmadan ötürü, kafadaki sarılık hakkında bir fikrim yok.
Kuşun gagası kırık mı çatlak mı?

öncelikle hepınıze teşekkür ediyorum tekeer teker kuşun gagasına gelırsek
Burnu kanıyor olabilir mi? Maşallah çok tatlı

kırmızıya dair birşey yok sadece kirli su rengi gibi düşünün kahkül ceresının ustune doğru uzanan tüylerde mevcut ve yapışmış durumda bır bırıne tüyler

Fotoğraftan net bişey anlayamadım, problem olan yerin net ve yakından tekrar fotoğraf atabilirmisiniz

hocam kuşu çok sıkıştırmak ıstemedıgımden parmagımda durdugu sekılde vıdeosunu cektım resım vıdeodan alıntı olarak paylastım ama buraya vıdeo atılıyormu bılmıyorum

cerede soyulma kızışmadan ötürü, kafadaki sarılık hakkında bir fikrim yok.
Kuşun gagası kırık mı çatlak mı?

kızışmadır umarım kuşta erkek guvercınler dişiyi etkilemek ıcın bazen yanaştıgında ses cıkarırlar ona benzer ses cıkarmalar mevcut hırıltı falan değil ama gagasına gelirsek 2 yasında ben hıc kesmedım gagasını gaga tası mınarel tası falan kendısı sürekli törpüledi gagasını catlat yada kırık değilde gaga taşındakı beyazlık olabılır gagasında gördugunuz

Hocam kuş asiri kızgın bir dişi o cere deki kabuklanma normal bazen kaya gibi sert olur muhtemelen de kızgınlık dan kafasını kafes ekipmanlarına sürüyor dur
kafasını kafese sürttüğü kaşıdıgı doğru ama kuş tüy de döküyor veterıner emın olmayarak mantar dedı ama güven vermıyor söyledıgı şey dıyebılırım kafadan attı yanı

kafasını kafese sürttüğü kaşıdıgı doğru ama kuş tüy de döküyor veterıner emın olmayarak mantar dedı ama güven vermıyor söyledıgı şey dıyebılırım kafadan attı yanı
Tuy zamanında ise oda kaşıntı yapar kafası kasindigi için sağa sola sürer ben cere sinde kinin mantar olduğunu zannetmiyorum

Geri