Karadeniz Pet

Cere rengi neden değişti?

ozlem_00

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşumu iki ay önce anaç kuş olarak almıştım cere rengi kahverengiydi şimfi ise beyazlaştı neden cere rengi değişmiş olabilir? Cevaplarsanız sevinirim :):):):)

ben kuşlarımı kızıştırmak için mamalarına keçi boynuzu tozu koyuyorum

Dişilerin yumurta/yavru yapmaları için illa ki cerelerinin kahverengi olması gerekmez. Kızgınlığı geçmiş cere rengi açılmış (beyazlaşmış) olan dişilerde yavru yapabilirler.

Dişilerin yumurta/yavru yapmaları için illa ki cerelerinin kahverengi olması gerekmez. Kızgınlığı geçmiş cere rengi açılmış (beyazlaşmış) olan dişilerde yavru yapabilirler.
Ben kuşların kızışması için ayırdım 15 gün sonra birleştireceğim eğer dişinin ceresi beyaz olduğu halde kızışmışsa ayırmakla iyi mi Ettim kötü mü birbirleriyle pek ilgilenmedikleri için ayırmıştım

Ben kuşların kızışması için ayırdım 15 gün sonra birleştireceğim eğer dişinin ceresi beyaz olduğu halde kızışmışsa ayırmakla iyi mi Ettim kötü mü birbirleriyle pek ilgilenmedikleri için ayırmıştım
Cere rengi beyaz olduğunda kızgınlığı geçmiş demektir ama benim demek istediğim kızgın olmasa da yavru yapabilirler. Ayırmak çiftleştirme için kullanılan yöntemlerden biridir ama ortama geleli iki ay olmuş dişiyi ayırmak için erken. Yeni yerine alışması 1-2 ay alabilir zaten. Yeni yerine alışması için biraz zaman verin bence.

Cere rengi beyaz olduğunda kızgınlığı geçmiş demektir ama benim demek istediğim kızgın olmasa da yavru yapabilirler. Ayırmak çiftleştirme için kullanılan yöntemlerden biridir ama ortama geleli iki ay olmuş dişiyi ayırmak için erken. Yeni yerine alışması 1-2 ay alabilir zaten. Yeni yerine alışması için biraz zaman verin bence.
Tamam çok teşekkür ederim

ben kuşlarımı kızıştırmak için mamalarına keçi boynuzu tozu koyuyorum
Arkadaşlar keçinoynuzu tozu felan kullanmanıza gerek yoktur, fazla kızışmasına sebep olup kuşu tüye sokarsınız tüye giren kuş yumurtlasa bile yumurtaya yatmayabilir yavrusu olsa bakmaya bilir bunlara dikkat edin. dişi kuşun ceresi kahverengi olunca yavrular diye birşey yok,

Geri