Karadeniz Pet

Ceresindeki delikler farklı ve birinden akıntı gerçekleşiyor?

Şanti

Meraklı Üye
Merhabalar,
Kuşum erkek ve henüz 4 - 4,5 aylık, hediye olarak geldi bana ve geldiği günden beri ceresindeki deliklerden biri küçük diğeri ondan biraz daha büyüktü şu an küçük olan delik siyahlaştı büyük olan delikte sarı akıntı geliyor delik kapanıyor, gagasına kendi bana dokunmadığı sürece dokundurmuyor. Yaklaşık 3 aydır benimle ama aramız gayet iyi eğlenceli, konuşmaya yatkın, sevecen.
İlk eklediğim resim kuşumun ilk geldiği günlerde çekmiştim, diğerleri bugüne ait.
36613
36615
36616

Deliklerin açılması için elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla burun deliklerini düzenli olarak silin. Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu? Veterinere gidin, nezle olabilir.

Etken maddesi tetrasiklin olan antibiyotik ile tedavi edin. 5 gün verilecek. 3 gün multivitamin. 3 gün probiyotik hepsi hergün taze. Tedavi edilmezse yakında gözünde de problem olacaktır.

Deliklerin açılması için elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla burun deliklerini düzenli olarak silin. Nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu? Veterinere gidin, nezle olabilir.
Elma sirkeli suyla temizledim şimdiden etki etti, birinde hala akıntısı var tabiki
36619

Etken maddesi tetrasiklin olan antibiyotik ile tedavi edin. 5 gün verilecek. 3 gün multivitamin. 3 gün probiyotik hepsi hergün taze. Tedavi edilmezse yakında gözünde de problem olacaktır.
İsim verebilirmisiniz
Aynı anda vermeyeyim değil mi? Antibiyotik isim verebiliyorsanız rica etsem, yoksa krem olarak mı kaç mg olmalı bilgi verebilir misiniz? Probiyotiği nasıl bulabilirim?
Çok soru sordum özür dilerim

Veterinere gidin. Veya arama yaptırın bilgisayardan. Ben ilaç ismi vemeyi uygun bulmuyorum. Aynı etken maddeli bir sürü ilaç olabiliyor. Hepsinin adını bilemiyorum. Piyasada yasaklananı oluyor. Etken madde önemli isim önemli değil. Yine probiyotiğide çevrenizdeki yerlerden tedarik edebilirsiniz. Kuş malzemeleri satan yerler veya veterinerlede bulunuyor.

üşütmüş veteriner antibiyotik verdi sadece, teşekkür ederim herkese

Geri