Karadeniz Pet

ceresinin üzerinde kırmızı yara benzeri bir şey gördüm

Defe

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 adet muhabbet kuşum var dişi kuşumda 1-2hafta önce hapşırmalar başlamıştı bunun üzerine vitamin aldım.
Bu günde kuşum çok sakindi fakat elime aldığımda ceresinin üzerinde kırmızı yara benzeri bir şey gördüm hasta mı değil mi emin olamıyorum
Bu gün uçarken perdeden düştü o sırada mı oldu bu yara yoksa hastalığından dolayı mı kararsız kaldım genel olarak çok sakin bir hayvan zaten.Erkek kuşum da 2 gündür ciyaklayıp duruyor ikisini bir veterinere mi götürmeliyim yoksa bir kuşçuya mı ?
Yardımcı olursanız sevinirim pek bilgi sahibi değilim bu konularda teşekkürler şimdiden.

Evet dişide bende de aynı hapşırmalar başladı şimdi sebebini bilen yazabilir mi ?

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar iyi akşamlar bir sorum olacaktı. Yavru bi muhabbet kuşum var 2 3 aylık daha. Eve alışsın diye kafesin kapısını acık bırakıyoruz bulunduğu yerde dolaşsın diye. Geçen gün kafesin etrafında dolaşırken korktu ve masadan aşşagı attı kendini yavru olduğu için uçamıyor. normalde kendini koruyabiliyor kanat cırpıyordu ama bu sefer kanat cırpmadı.O telaşla elime aldım ve yürüyemediğini fark ettim ne bi bağırma nede bişey oldu sessiz bi şekilde şimdi biraz düzeldi ama ayaginda bi aksaklik var fark ediyorum sizce ne yapmam gerek. Teşkurler

Bence bir veterinere götürün daha yavruyken müdahale edilsin ilerde sorun yaşamasın

Emineszgnnn vitamin vermeyi eksik etmeyin yakinda toparlicaktir eger kirik yoksa bi kontrol edin elinizle bagirmiyorsa incitmistir gecmis olsun :)

Emineszgnnn vitamin vermeyi eksik etmeyin yakinda toparlicaktir eger kirik yoksa bi kontrol edin elinizle bagirmiyorsa incitmistir gecmis olsun :)
Benim soruna bi çözümün var mı ustacım ?

Konu sahibin sorununa gelecek olursak kuslar burnuna toz kactigi icinde hapsurabilir nezle oldugu icinde bunun icin farkli bir tedavi uygulayabilirsiniz ama burnundaki yara bu yuzden degildir net bir fotograf gorebilme sansimiz olursa daha iyi yorum yapabiliriz :)

Konu sahibin sorununa gelecek olursak kuslar burnuna toz kactigi icinde hapsurabilir nezle oldugu icinde bunun icin farkli bir tedavi uygulayabilirsiniz ama burnundaki yara bu yuzden degildir net bir fotograf gorebilme sansimiz olursa daha iyi yorum yapabiliriz :)

Ekli dosyalar

• IMG_20170115_203717.jpg
    IMG_20170115_203717.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 93
  • IMG_20170115_203549.jpg
    IMG_20170115_203549.jpg
    880.6 KB · Görüntüleme: 92
Kuşlar ani ısı değişikliklerinden cok etkilenirler kuslarinizi sabit ısıdaki odalarda tutun ceyranda bırakmayın. Kuslarinizin soguk almasi hasta olmasina yol acar eger kusunuz nezle olmussa bolca vitamin takviyedi yapmaniz gerekir buda taze sebze meyveyle olur sulugundanda normal dozda vitamini eksik etmeyin . burnu akmaya gozleri yasarmaya ve hiriltili nefed almaya baslarsa antibiyotik kullanimina baslanilmalidir. Simdilik toz veya tuy icin hapsurmuyirsa isiyi sabit tutun ve vitaminsiz birakmayin:)gecmis olsun

Kuşlar ani ısı değişikliklerinden cok etkilenirler kuslarinizi sabit ısıdaki odalarda tutun ceyranda bırakmayın. Kuslarinizin soguk almasi hasta olmasina yol acar eger kusunuz nezle olmussa bolca vitamin takviyedi yapmaniz gerekir buda taze sebze meyveyle olur sulugundanda normal dozda vitamini eksik etmeyin . burnu akmaya gozleri yasarmaya ve hiriltili nefed almaya baslarsa antibiyotik kullanimina baslanilmalidir. Simdilik toz veya tuy icin hapsurmuyirsa isiyi sabit tutun ve vitaminsiz birakmayingecmis olsun
Teşekkür ederim cevabınız için, sizce veterinere götürmeli miyim ?:)

Simdilik inceleyin durumu kotuye giderse goturun tuylerini kabartip halsiz bir sekilde duruyorsa hiriltili nefed aliyorsa vb. Gozlemleyin.:) erkek kus nasil cirliyor?

Pek net goremedim ama kaniyormu?
Hayır kanama yok fakat kanlı gibi duruyor kızarıklık ve çukur var elimde baktığımda da pek bir şey yok fotoğrafta daha belirgin çıkmış
Simdilik inceleyin durumu kotuye giderse goturun tuylerini kabartip halsiz bir sekilde duruyorsa hiriltili nefed aliyorsa vb. Gozlemleyin.:) erkek kus nasil cirliyor?
Erkek kuşum sanırım ilgi istediğinden dolayı böyle yapıyor kendiliğinden bağırmaya başlıyor bazen de diğer kuşuma bağırıyor çok hareketli bir kuş ama dişi kuşum halsiz olunca biraz acaba onda da bir sorun var mı diye şüphelendim başta

Konularda acil, yardım, lütfen bakın gibi cümleler kullanmak forum kurallarına aykırıdır. Lütfen konu başlıklarını sorun/sorunun içeriğine uygun anlaşılır bir şekilde açalım.

Bir arkadasimin kusu cama carparak burnunu ezmisti ama hayatina gayet normal bir sekilde devam etti bu yara hakkinda birsey soyleyemeyecegim onemli birdeyde olmayabilir ama mikrop kapmasin diye arastirip uygun bi krem surebilirsinjz

Geri