Karadeniz Pet

Çift olmayan ve yeni aldığım kuşlarım hakkında

Nazmikee

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba,

Ben nazmi 25 yaşındayım, yaklaşık 5 yıldır akvaryum balıkları beslemeye çalışıyorum. Geçtiğimiz aylarda merak saldığım ve son derece ilgimi çeken muhabbet kuşu besleme ve üretme hobisine bugün itibariyle giriş yapmış bulunmaktayım, tabii muhabbet kuşlarını satın almaya karar verdiğim günden bugüne internetten bir çok araştırma yapıp bu canlıların beslenmesi ve üremesi konusunda bir çok bilgi topladım. Sizlere danışmak istediğim konu ise, bugün petshoptan bu iki güzel canlıyı satın aldım, satın alırken neye göre karar verdiğimi şöyle açıklayayım; erkek olan kuşum kendi kendine kur ötüşleri yapıp kafesin tellerine gagasıyla kur hareketleri yapıyordu, başka bir kafesten aldığım dişi ise ceresi oldukça kahverengi hale bürünmüş bir vaziyetteydi ve kızıştığına karar verip satın aldım, eve gelip kafeslerini düzenleyip içinr saldım ve sakin sakin aynı tünek üzerinde durmaya başladılar herhangi bir sorun yok, sizce bu görseldeki kuşlarımın durumu nedir ? yumurta yapmaya ve eş tutmaya elverişli kuşlar almış mıyım ? bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Fotoğraf paylaşımı yaparsanız daha kesin sonuçlar alacaksınızdır

Fotoğraf eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın, kuşlarım bu şekilde.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    36.7 KB · Görüntüleme: 34
  • 2.jpg
    2.jpg
    27.6 KB · Görüntüleme: 33
  • 3.jpg
    3.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 32
Fotoğraf eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın, kuşlarım bu şekilde.
MaşAllah ikiside kızışmış bakalım birbirlerini seçecekler mi öyle bir durum da var :D Ama ikiside kızışmış muhtemelen güzel bir çift olacaklar yavrularıda çok tatlı olacak gibi hissediyorum :D Hayırlısı olur inşAllah

Tek olan yeşil kuşun dışkısı nasıl, göğüs kemiği çok çıkık gibi geldi bana

MaşAllah ikiside kızışmış bakalım birbirlerini seçecekler mi öyle bir durum da var :D Ama ikiside kızışmış muhtemelen güzel bir çift olacaklar yavrularıda çok tatlı olacak gibi hissediyorum :D Hayırlısı olur inşAllah
çok teşekkür ederim :) bugün ilk defa bir birlerine yem kusarken gördüm, erkek çok ilgili çok fazla kur yapıyor ama dişi henüz adapte olamadığı için sanırım biraz daha çekimser

Tek olan yeşil kuşun dışkısı nasıl, göğüs kemiği çok çıkık gibi geldi bana
dışkısında bir problem yok, normal diğer kuşlarım gibi boncuk şeklinde ve ortası beyaz ama göğsüne bakamadım, daha ilk günden kafeste yakalayıp hayvanı ürkütmek istemiyorum, sizce elime alıp bakmalı mıyım ?

dışkısında bir problem yok, normal diğer kuşlarım gibi boncuk şeklinde ve ortası beyaz ama göğsüne bakamadım, daha ilk günden kafeste yakalayıp hayvanı ürkütmek istemiyorum, sizce elime alıp bakmalı mıyım ?
Keşke Pet Shopta inceleseydiniz, geçenlerde erkek kuş almıştım sizin kuştaki gibi göğüs biraz öndeydi, dışkıda sindirilmemiş yem vardı ve hastaydı kuş yeni aldığım için geri verdim Pet Shopa, dışkısı normalse anormal durum yoktur inşallah, hayırlı üretimler

Geri