Karadeniz Pet

çift olunca çok ürkek mi olurlar?

E

emrekbra

Guest
2 hafta önce bir çift muhabbet kuşu aldım...beyaz ele çok yakın ama mavi çok ürkek ve beyazıda korkutarak kaçırıyor biraz sinir oldum ne yapmalıyım sizce?
xEQJZD.jpg

siz bunları üretmek içinmi aldınız ele alıstırmak içinmi?
üretmek içinse:ele almayın yoksa üremezler
Ele alıstırmak içinse:45-50 günlük erkek kus secerseniz daha iyi olabilir.

Bu yaşlardaki kuşları, özellikle de çift olmuşlarsa ele alıştırmanız neredeyse imkansızdır. Eğer size alışmasını istiyorsanız henüz yeme düşmüş bir yavru almanız gerekir. Ama bu kuşlardan yavru almak için aldıysanız bu kuşları, ele gelmelerini beklemeniz doğru değil, hatta ısrarcı olmanız durumunda yavru bile alamayabilirsiniz.

Bu yaşlardaki kuşları, özellikle de çift olmuşlarsa ele alıştırmanız neredeyse imkansızdır. Eğer size alışmasını istiyorsanız henüz yeme düşmüş bir yavru almanız gerekir. Ama bu kuşlardan yavru almak için aldıysanız bu kuşları, ele gelmelerini beklemeniz doğru değil, hatta ısrarcı olmanız durumunda yavru bile alamayabilirsiniz.

üremeleri için almadım...tamamen sevmek,beslemek,arkadaş olmak için...kuşlardan birini başkasına versem bende kalan kuş etkilenirmi acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:21 --

siz bunları üretmek içinmi aldınız ele alıstırmak içinmi?
üretmek içinse:ele almayın yoksa üremezler
Ele alıstırmak içinse:45-50 günlük erkek kus secerseniz daha iyi olabilir.

üremeleri için almadım...tamamen sevmek,beslemek,arkadaş olmak için...kuşlardan birini başkasına versem bende kalan kuş etkilenirmi acaba? ayrıca sizce bunlar kaç günlük kuş?

eğer ele gelmeleri ve alıştırmak amaçlı aldıysanız önce tek yavru ve erkek bir kuşla işe başlamanızı tavsiye ederim. başka bir kuşun varlığında size pas vermeyeceklerdir, dolayısıyla size alışmaz ve size güvenmezler. tek kuşu alıştırdıktan ve 1-1,5 sene eğittikten sonra yanına eşini alırım. eşi başta bana güvenmez, ama erkeğin rahat ve bana güvenen hareketlerini görünce o da kısa sürede bana alışır. ben genelde böyle yapıyorum, işin ustası olan arkadaşlar daha detaylı bilgi ve tavsiyelerini paylaşırlar...

Geri