Karadeniz Pet

Ciftlesen kus yumurtlamadi

Tefo040

Yeni Üye
Selam arkadaslar , 1 ay önce 1erkek ve 1 disi Muhabbet kusu aldim. Hemen ciftlesmeye basladilar. Hergün ciftlesiyorlar. 4 hafta olacak Ama hala yumurtlamadi. Acaba eve alismadigindan mi yumurtlamiyor yoksa disi de sorun mu var ? Ne yapsam degissem mi beklesem mi ? Yardim

Sagolasin ilgin icin. Merak ettigim acaba bu cift artik yumurta yapmazmi ?

Çiftler kaç yaşında daha önce yumurtlama olmuş mu ? Bide yumurtlayacak kuşa kalamar şart çünkü yumurtanın kabugunun oluşmasında faydalı diyor işin ehli insanlar.

Çiftler kaç yaşında daha önce yumurtlama olmuş mu ? Bide yumurtlayacak kuşa kalamar şart çünkü yumurtanın kabugunun oluşmasında faydalı diyor işin ehli insanlar.
1 yas civarindalar. Aldigimda cift degillerdi, farkli yerlerden almistim Ama eve getirince hemen ciftlesmeye basldilar, Ama yumurtlamadi daha. Daha önce yumurtladimi bilmiyorum.

Kuşa yumurta maması,Kalamar kemiği verin.Bide kuşu hangi odada tutuyosunuz

Oturma odasinda kuslar. Kalamar kemigi var, bide hazir yumurta mamasi var sürekli kafeste duruyor bazen kendimde yumurta mamasi yapiyorum Ama Cok az yiyolar.
Oturma odasında fazla vakit geçiriyosanız kuş sterse girmiş olabilir.Kuşlarınız eş tutmuş onları ayırma yöntemi deniyebilirsiniz(ortamdan kaynaklı değilse).

Oturma odasında fazla vakit geçiriyosanız kuş sterse girmiş olabilir.Kuşlarınız eş tutmuş onları ayırma yöntemi deniyebilirsiniz(ortamdan kaynaklı değilse).
Anlaşamayan kuşlara ayırma yöntemi uygulanır kuşlar çiftleşirken buna gerek var mı ki ? Bence zamanı var yumurtlaması için sakin bi odada olması lazım çiftleşen kuşları sakin odaya koyun ve fazla ugrasmayin strese girip ciftlesmeyebilirler derler

Anlaşamayan kuşlara ayırma yöntemi uygulanır kuşlar çiftleşirken buna gerek var mı ki ? Bence zamanı var yumurtlaması için sakin bi odada olması lazım çiftleşen kuşları sakin odaya koyun ve fazla ugrasmayin strese girip ciftlesmeyebilirler
Ayırma yöntemi eş tutan kuşlara yapılır bir birleri özletirilir ve ayrı olduları vakitte kızıştırılır dişiyi erkeğin kafesine koyduğunda olan olur sonrasını biliyosunuz.