Karadeniz Pet

Çiftleşirler mi?

Arda Gçe

Paylaşımcı Üye
Erkek 2 buçuk yaşında. Dişi 1 buçuk yaşında. 7 aydır besliyorum iyi anlaşıyorlar ama çiftleşme belirtisi yoktu. Son 1 haftadır birkaç kez erkeğin dişiye kustuğunu gördüm. Ayırmaya karar verdim ve ayırdım bugün ikinci gün. Birbirlerini çok özlüyorlar. O kadar özlüyorlar ki sürekli kafesin dibinde geziyorlar.Ortada ayırmak için kullandığım kartonu parçalamaya çalışıyorlar. Her gün mama veriyorum. Bugün yemlerine nijer kattım. Yarın yulaf ve kenevir tohumu vericem. Dişi korkak ve agresif. Satın aldığımız günden beri elimize aldığımızda ısırıyor kanatıyor. Eşiyle iyi anlaşıyor ama bazen gaga atıyorlar. Sorum başlıkta.

20191120_231120.jpg 20191120_231019.jpg
Demin gagalarına vazelin yaptım ondan tipleri böyle.

dişi daha kızmamış daha,bence sakin bir yere bırak fazla rahatsiz etme çifleşirler

Şahsi fikrim böyle bir cins yakışıklı erkeğin yanına bu dişi gitmemiş. Sonuçta ne derler 'Davul bile dengi dengine' :D

O dişi de çiftleşecek göz yok bence bu erkeğe o dişi gitmemiş

Bu dişiyi başka kafese alıcam. Yeni dişi alıcam erkeğe. Kafesleri üst üste takıcam

Kafesini ayarla erkeği koy tek kalsın yeni dişi gelene kadar kafese alışsın sonra dişiyi at içeri erkek baskın olur ve kısa sürede çiftleşirler.

Erkek kuş yuvaya kur yapıyor. Kafasını yukarı aşağı sallıyor, sallarken yüzünü yuvalığa sürtüyor.
Dişi diğer tünekte kendi tüylerini düzeltiyor ve uyuyor.

Erkeğe 2 hafta sonra yeni dişi alıcam. Erkeği götürücem kendi seçicek eşini. Yeni eş alana kadar tek başına kafeste duracak hakimiyet sağlayacak.
Üstteki dişi ile de altlı üstlü komşu olacaklar.

Erkeğe petshop'ta eş seçtirirken nelere dikkat etmeliyim?

Erkeğe petshop'ta eş seçtirirken nelere dikkat etmeliyim?
petshoplardaki salma kafese kuşunuzu koyduğunuzda genel olarak her kuşa kur yapmaya çalışacak gaga fln atıcak gaga attığında dişiler kaçıyorsa erkeği beğenmemiştir,gaga attığında kaçmayan bir dişi varsa onu alın. Mutlaka yeni kuş aldığınızda kafese koymadan önce sirkeli suda yıkanmasını sağlayın parazit bulaştırabilir

petshoplardaki salma kafese kuşunuzu koyduğunuzda genel olarak her kuşa kur yapmaya çalışacak gaga fln atıcak gaga attığında dişiler kaçıyorsa erkeği beğenmemiştir,gaga attığında kaçmayan bir dişi varsa onu alın. Mutlaka yeni kuş aldığınızda kafese koymadan önce sirkeli suda yıkanmasını sağlayın parazit bulaştırabilir
Teşekkürler

Çifthaneyi ortadan ayırıcam 15 gün öyle duracaklar.