Karadeniz Pet

Çiftleşme dönemi kaç kere oluyor ?

Asi Gangster

Yeni Üye
Benim dişi kuşun kahverengi ceresi mavileşmeye ve açılmaya başladı çok fazla hemde.Dediğim yani birdaha olur mu dişi kuşumun ceresi kahverengi ve kaç defa kaç kere oluyor ? cevaplarsanız sevinirim ...

senede 5-6defa hatta daha fazla çiftleşebilirler ama bu dişi kuş için tehlikeli özellikle peşpeşe yavru alırsan aralıklı dişi kuşun ölümüne kadar gider. Genelde tavsiye edilen 3 ve 4. kuluçkadan sonra kuşları ayırın ya da yuvalığı çıkarın.

Iyi beslenirse
1 aydan yine kahve rengi olur.
Ancak kahverengi olmasa da erkek cok Baskın sa çiftleşme olur.

Benim disi kuslarinin ceresi de, yavrular yeme dustugu siralar acik maviye donusuyor. Yumurta mamasi ve vitaminli su veriyorum, 1-1,5 ay icinde kahverengine donuyor yeniden.

Sabırlı olun doğru Bakım ile güzel sonuçlar alırsınız ama yukarıda Arkadaşlara Katılıyorum üst iste kuluçka yorar dinlendirme yapmanız Lazım

Cevaplarınız için sağolun . Söylediklerinizi yapıcağım . Birde benim yavrum yok dişi kızışma dönemindeyken 2 tane aldım biri korkuyordu hep dişiden küçüktü . 2. aldığım ise kızışmamış erkek çıktı :D öyle bir karmaşık durum işte ...

Cevaplarınız için sağolun . Söylediklerinizi yapıcağım . Birde benim yavrum yok dişi kızışma dönemindeyken 2 tane aldım biri korkuyordu hep dişiden küçüktü . 2. aldığım ise kızışmamış erkek çıktı :D öyle bir karmaşık durum işte ...
Dişinin ceresiyle çok alakalı değil. Benim birçok takımım da cerede hiç kahverengileşme olmuyor ama yıllardır yavru alıyorum takımlardan. Benim tavsiyem 2 kuluçkadan sonra 1 ay gibi dinlenmeleri. Eğer genç kuşsa 3 kere de kuluçka geçirebilirler. Zaten 1 kuluçka ortalama 50-55 gün sürüyor yavrular yeme düşene kadar. Gerisini sen hesapla.

Geri