Karadeniz Pet

ÇİFTLEŞME SORUNU ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Yavruluktan alınma çiftim var. 2.5 ay önce yuvalık aldım , içerisine mısır koçanı koydum ve kafese taktım. Kuşlarım yavaş yavaş yuvalığı tanımaya başladı ve ardından girmeye başladılar fakat hiç çiftleştiklerini görmüyorum. Ne dışarıda ne içeride. Kuşları aldığım petshop sahibine sordum , onlar genelde dışarda çiftleşirler dedi , bizimkiler de sadece birbirlerine kur yapıyorlar ve bu aralar aşırı öpüşmeye başladılar. Belki de ben yanlış değerlendiriyorum bilmiyorum...

Dişi kuşumun ceresi kahverengi fakat tam kahverengi değil , erkek de aşırı kızgın. Sürekli her şeye kur yapıyor.(benim parmağıma bile :D )

Ne yapmam gerek ?

Sabır diyelim tekrardan. Benim 6 aydır ciftimin biri halen çiftleşecek :) insana pek alışık olmayan çift aldim. Onlarda karşımda çiftleşiyor. Sabredin biraz daha. İnşallah sabrın sonu selamettir.

Dediklerinize göre herşey iyiye işaret yuvaya bile girmeye başlamışlar,kuşların ilk deneyimi kuluçkası olacak fırsat tanıyın yakında inşallah mutlu sona kavuşacaksınızdır ama sabretmek gerekiyor

Hayırlısıyla inşallah olur dedikleriniz iyiye işaret bir ara kuşlarınızın fotoğraflarını da paylaşın bakalım

Geri