Karadeniz Pet

Çiftleşmeleri için ne yapmalıyım

Ahmet Sezgin

Meraklı Üye
ÇİFT kuşum var. Erkek sık sık yuvalığa giriyor ve dişinin üstüne çıkmaya çalışıyor ama dişi kendini yere atıyor (dişi tek iki kez yuvalığa girdi).Çiftleşmeleri için ne yapmalıyım?

Beslenmesine dikkat edin yumurta haşlayıp verin gerisine karışmayın.

Bende kızgın kuşlarımı banyoluk alip heveslenip banyo yaptirmistim hava sıcak diye (kizginliklarini aliyormus denemeyin)
Şimdi tekrar kizismalari için bir mama hazırladım yiyorlar mamalardan sonra 1 saat te kızıştırdı sesler dinletiyorum.
Tarif 1 yumurta haslanmis
1 adet havuç rendelenmiş suyu sıkılmış
1 yemek kaşığı irmik
1 tutam maydanoz ve nane ince kıyılmış
Yumurtanın kabuğu iyice ezilmiş
Hepsini homojen bir şekilde karıştırıp veriyorum

Bende kızgın kuşlarımı banyoluk alip heveslenip banyo yaptirmistim hava sıcak diye (kizginliklarini aliyormus denemeyin)
Şimdi tekrar kizismalari için bir mama hazırladım yiyorlar mamalardan sonra 1 saat te kızıştırdı sesler dinletiyorum.
Tarif 1 yumurta haslanmis
1 adet havuç rendelenmiş suyu sıkılmış
1 yemek kaşığı irmik
1 tutam maydanoz ve nane ince kıyılmış
Yumurtanın kabuğu iyice ezilmiş
Hepsini homojen bir şekilde karıştırıp veriyorum
bu nu yapıyom ama 2.ci güb kalıyo ve kokuyo :(

ÇİFT kuşum var. Erkek sık sık yuvalığa giriyor ve dişinin üstüne çıkmaya çalışıyor ama dişi kendini yere atıyor (dişi tek iki kez yuvalığa girdi).Çiftleşmeleri için ne yapmalıyım?
Düzenli bir şekilde haftada 2-3kez mama takviyesi yapınız.mamaya kızıştırıcı olarak tarçın ya da keçiboynuzu tozu ilave edin. Gerisine karismayin. Şuan dişi kuşum ve erkek kuşum yuvalığa girip 10,15 dk çıkmıyorlar, yuva hazırlığına devam ediyolar.

Kuşlar çiftleşmek istedikten sonra gerisi boş bunca zaman hiç mama yapmadım yumurtayı haslar kabuğuyla koyarım.

bu nu yapıyom ama 2.ci güb kalıyo ve kokuyo :(
Sanırım yumurtanın islanmasini ve mamanın hamur olmasını sağlıyor kattiklariniz
Yumurta soğutulmuş olsun güzelce edin
Size bir video bırakayım faydası olabilir.
Birebir bunu yapmıyorum ben ama hazırlanış videosu hamur olmaması için faydalanabilirsiniz

Yumurta maması hiç denemedim.Dişi kuş 18 gündür geldi.Yumurta maması yapmalı mıyım?

Sanırım yumurtanın islanmasini ve mamanın hamur olmasını sağlıyor kattiklariniz
Yumurta soğutulmuş olsun güzelce edin
Size bir video bırakayım faydası olabilir.
Birebir bunu yapmıyorum ben ama hazırlanış videosu hamur olmaması için faydalanabilirsiniz