Karadeniz Pet

Enes Atay 12

Yeni Üye
Merhabalar iyi forumlar dilerim. Geçen sene Şubat ayında çift muhabbet kuşları aldım aldıklarımda 8 aylıktilar. 1 senedir çiftleşme belirtileri vardı ama hiç ciftlesmiyorlardi. Erkek kuşumda iç mantar sorunu vardı çözüldüğünu düşünüyorum hassas tartiyla kilosunu aldı ve kakasi düzeldi. 2 aydır erkek kuşumun durumu iyi ama uçamıyor . Dişi kuşum ise o kadar çok kızıştı ki yuvalıgi kemiriyordu içeri giriyordu. Kızıştırıcı mama hep yapıyorum herşeyi uyguluyorum ama olmuyor . 1 haftadır da dışı kuşum yuvaliga girmeyi bıraktı. Sorun nedir acaba çok merak ediyorum üzülüyorum artık kuşlarımi da değiştirmek istemiyorum çok güzeller kuşçu komşumuz var durumun duzeldigink söyledi ama bir sizlere de sormak istedim.

Kuşları bir süre dinlenir. Yuvalığın uzun süre kafeste kalması doğru değil. Bir süre sonra yuvalığı tak ve gözlemle. Eğer çiftleşme olmuyorsa ayırma yöntemine gidebilirsin. Benim kuşlarımda da çiftleşmeme sorunu vardı. Şu an 4 yavruları var, en küçüğü 20 günlük. İstersen inceleyebilirsin, belki yardımcı olur.

Kuşları bir süre dinlenir. Yuvalığın uzun süre kafeste kalması doğru değil. Bir süre sonra yuvalığı tak ve gözlemle. Eğer çiftleşme olmuyorsa ayırma yöntemine gidebilirsin. Benim kuşlarımda da çiftleşmeme sorunu vardı. Şu an 4 yavruları var, en küçüğü 20 günlük. İstersen inceleyebilirsin, belki yardımcı olur.

Şimdi yine yuvaliga girmeye başladı acaba ayırma yöntemini denesem mi ki ? Ama erkekten bir beklentim yok gerçekten