Karadeniz Pet

Çiftleşmeme

Angelizmm

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 2 tane kuşum var erkek dişi.Neyse arkadaşlar 7 ay önce aldım bu zamana kadar çok iyilerdi yani şöyle birbirleriyle öpüşüyorlardı yem yediriyordu erkek dişiye falan hatta bazen gördüğümde ise dişi ve erkek sıra sıra birbirlerinin kafalarını seviyordu.Neyse arkadaşlar önemli olan kısım ise şu.Arkadaşlar dişi baya yağlı erkek ise önceden aldığım için ele alışkın ve evcil,erkek kudurunca zannediyorum ki yani kudurmak anlamında çiftleşmeden önce sesler çıkarır ya onun gibi kuduruyor,neyse kudurduğu zaman dişinin üzerine atlayıp çiftleşir zannediyorum. Fakat :confused: tellere tutunarak kendi kendine çiftleşiyor yani ben anlamadım erkek ve dişi 2 yaşlarında falan ama bir türlü çiftleşmiyor ,zaten dişi yuvalığın içine sürekli vuruyor hazırım diyor ama ben hiç anlamadım lütfen bir el atın arkadaşlar erkek de mi sorun var yoksa beklememi lazım,bir tanıdığımız erkek de sorun var dedi,evcil dedi,ama bir yardım edin,şimdiden teşekkürler.

Dişi kuş varsa iki kuşu da kafesten çıkarmayın. Kafesten bütün oyuncakları çıkarın. Yuvalik takın . Kuşları hiç kafesten çıkarmayın. İy bayramlar.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişi kuş varsa iki kuşu da kafesten çıkarmayın. Kafesten bütün oyuncakları çıkarın. Yuvalik takın . Kuşları hiç kafesten çıkarmayın. İy bayramlar.

7 aydır aynısını yapıyorum gene olmuyor. Bugün ayırdım aradan bir 5 saat geçti erkek kafesten kaçtı cam açıktı o sadece dişinin olduğu kafese gitti ve :D dişiye bakarak mastürbasyon yaptı şaka gibi. :D:D

yaa aff edersiniz sizin kuşunuzda amma cins haa dişi kuşunuz gösterip vermeyenlerden kudurtuyo erkeğini :D:D:D
:D:D Ya olmuyor vallaha ya video falan atsam görürsünüz erkek demirlere tutunarak kendinden geçerken dişi önüne gelip izin vermiyor ve önünde eğiliyor şaka gibi erkek ele alışkın bunları elde de yapıyordu ondan olabilir mi.

:D:D Ya olmuyor vallaha ya video falan atsam görürsünüz erkek demirlere tutunarak kendinden geçerken dişi önüne gelip izin vermiyor ve önünde eğiliyor şaka gibi erkek ele alışkın bunları elde de yapıyordu ondan olabilir mi.
video çeke bilirsen daha iyi olur bence video çekin öyle gönderin bi bakalım bende merak ettim vALLAh))

Tamamdır bizim azman kudursun çeker atarım aile içinde ismi paşadan azmana döndü :D:D:D
bendede aynı erkek var tık yok ama kafesleri ayırıyorum kendini yırtıyo dişinin yanına gelmek için kafesten bile kaçtı geldi dişinin yanına bişe yapmıyor sadece duruyor öyle mal mal ))

bendede aynı erkek var tık yok ama kafesleri ayırıyorum kendini yırtıyo dişinin yanına gelmek için kafesten bile kaçtı geldi dişinin yanına bişe yapmıyor sadece duruyor öyle mal mal ))
İşte bugün aradan kaçtı pencere açıktı dediğim gibi direk dişiye hücum etti açtık koydum içeriye baya ötüştüler işte erkek başladı dişiyi beslemeye 5 dk sonra mal mal durdular. İşte benim erkek şu azmanlığı bıraksa koloni kurar vALLAH. Neyse iyi bayramllar

İşte bugün aradan kaçtı pencere açıktı dediğim gibi direk dişiye hücum etti açtık koydum içeriye baya ötüştüler işte erkek başladı dişiyi beslemeye 5 dk sonra mal mal durdular. İşte benim erkek şu azmanlığı bıraksa koloni kurar vALLAH. Neyse iyi bayramllar
inşALLAH Yakında çiftleşirde sizin kuçağınıza bebekler verir) sizede iyi bayramlar teşekkürler

Klasik bir sorun , ben dahil birçok kişi bu sorundan muzdarip kuşlarda bir sıkıntı yok. Sizin yapmanız gereken 2. Kafesiniz varsa dişiyi 2. Kafese alın başka odaya koyun bu sürede ise erkek yuvalıklı kafeste kalsın. Dişiyi başka odada sürekli dışarı salın ve uçmasını sağlayın 1 hafta 10 gün kadar uçsun bu sürede 3 güne bir suluğuna birkaç damla limon damlatın gün sonunda suluktaki suyu değiştirin. 10 gün kadar ayrı kaldıktan sonra dişiyi kafesiyle erkeğin bulunduğu odaya getirin ama ne erkeyi nede dişiyi dışarıya salın ikiside kafeslerinde kalsınlar birkaç günde böyle ayrı kaldıktan sonra dişiyi erkeğin yanına bırakın sadece bekleyin. Bu ayırma süresince her iki kuşada elma,havuç,marul,ıspanak vb taze sebze ve meyveler verin. Kuşları birleştirdikten sonra rahatsız etmeyin akışına bırakın herşeyi. Bu arada fotoğraflarını atarmısınız bi görelim

Sabır kısmında bekliyorum.
IMG_20190602_110950.jpg
cb83b1f1abedf0ad1b56733de34836e2.jpg

Benim kuşlarda 1 yılını geçti tık yok @eyüpcan’ın dediği gibi denemek lazım kuşları ayırıp. 10-15 ayırıp erkeği güzel mamalar ile kızgınlaştırıp bakalım bu sefer sonuç verecek mi ?

Klasik bir sorun , ben dahil birçok kişi bu sorundan muzdarip kuşlarda bir sıkıntı yok. Sizin yapmanız gereken 2. Kafesiniz varsa dişiyi 2. Kafese alın başka odaya koyun bu sürede ise erkek yuvalıklı kafeste kalsın. Dişiyi başka odada sürekli dışarı salın ve uçmasını sağlayın 1 hafta 10 gün kadar uçsun bu sürede 3 güne bir suluğuna birkaç damla limon damlatın gün sonunda suluktaki suyu değiştirin. 10 gün kadar ayrı kaldıktan sonra dişiyi kafesiyle erkeğin bulunduğu odaya getirin ama ne erkeyi nede dişiyi dışarıya salın ikiside kafeslerinde kalsınlar birkaç günde böyle ayrı kaldıktan sonra dişiyi erkeğin yanına bırakın sadece bekleyin. Bu ayırma süresince her iki kuşada elma,havuç,marul,ıspanak vb taze sebze ve meyveler verin. Kuşları birleştirdikten sonra rahatsız etmeyin akışına bırakın herşeyi. Bu arada fotoğraflarını atarmısınız bi görelim
Çok teşekkür ederim
videosunu çektim

Yorumlarınızı bekliyorum

kardeşim kafes zaten küçük akıllı yemliği kafesin içine koymuşsun hepten küçültmüşsün kafesi.. akıllı yemliği çıkar dışardan tak öyla daha iyi hem temizlemesi kolay olur hemde yem koyması
Aynen onu dışarı alıcam,birde yeni normal kafes alıcam 4 kapılı olan,bunda 2 kapıdan dolayı içeri koymak zorunda kaldım :)