Karadeniz Pet

Çiftleştirme kafes düzenim hakkında fikirleriniz

unforgivenege

Yeni Üye
Yavru almak istiyorum. Kafes düzenim olmuş mu? Televizyon ünitesinin üzerindeler. Ses olayı var evet ama yüksekte rahat edecekleri bir yer olarak düşündüm. Güneş de alıyorlar burada.
Peki kafesin iç düzenlemesi hakkında olumlu bulduğunuz ya da ekleme yapmak istediğiniz hususlar nelerdir? Ustalarımızdan cevap bekliyorum.

Ekli dosyalar

• DSC_1428.JPG
    DSC_1428.JPG
    3.2 MB · Görüntüleme: 69
  • DSC_1429.JPG
    DSC_1429.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 58
  • DSC_1430.JPG
    DSC_1430.JPG
    1 MB · Görüntüleme: 58
Dişi yuvalığa daha hiç girmedi. Sadece kapısından içeri uzatıyor kafasını, bir de kapıyı kemiriyor bazen. Yuvalığı takalı 1 hafta kadar oldu.

kafes ıcı duzenı ıyı bence eksık bısı gozukmuyor uzman dılım ama bı yorum yapayım dedım bende hobıye yenı basladm 8 adet kusum var suan :) yuvalıga gelırsek dısı suan yuvalıgı ıncelıyor sadece bı sure sonra ıcıne gırmeye baslar sonrasında yumurta gelır guzel hobıler dılerım :)

Plastik tüneği çıkarmanızı, ahşap olanı biraz aşağı almanızı, normal katkısız bir kalamar kemiği temin etmenizi ve mümkünse tülü çıkarmanızı öneririm. Suluğun yeri iyi, tünek dibinde olmasına gerek yok, yüksekte ve tırmanıp erişebilecekleri bir yerde olması yeterli.

Plastik tüneği çıkarmanızı, ahşap olanı biraz aşağı almanızı, normal katkısız bir kalamar kemiği temin etmenizi ve mümkünse tülü çıkarmanızı öneririm. Suluğun yeri iyi, tünek dibinde olmasına gerek yok, yüksekte ve tırmanıp erişebilecekleri bir yerde olması yeterli.
Cevap için teşekkürler.
Kalamar kemiği o anda onu bulabildim ama benim de tam içime sinmemişti alırken. Tül kafesi temizlerken, yem değişirken zorluk olacak benim için evet. Onun dışında bir sakıncası var mı tülün acaba?
Bir de tahtayı aldığımda hep onun üzerinde dururlar diyordum ama çoğunlukla plastikten duruyorlar nedense.

Tül, dışardan bakıldığında çok temiz ama tozu tutuyor, temiz gösteriyor ve her kanat çırpışlarında bu tozu ortama salıyor. Bu yüzden ben kullanılması taraftarı değilim. Ayrıca sanki kuşlarda stres yaptığı gibi bir kanı oluştu bende. Tül kullanmayı bıraktıktan sonra kuşlarımın çok daha mutlu ve rahat olduklarını farkettim.
Sizin tüneğin bir benzerinden bende de vardı, kafese bir tane de 12mm'lik kavela taktım, ondan daha memnun kaldılar ama plastikte rahat etseler bile bence kullanmamak daha mantıklı

Geri