Karadeniz Pet

Cinsi Ve Yaşı Nedir?

LordİsKing

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bugün yeni kuş aldım bu kuşlar hakkında bilgi verir misiniz? Ve bir de eş tutmaları için kısa bir bilgi verirseniz harika olur
35717
35718
35719

Mavi olan erkek sarı olan kız cinsleride jumbo eş tutturmak için azginlastirici şeyler kullanabilirsiniz

Eş olmaları için biraz daha vakit geçirmeleri, birbirlerine alışmaları lazım ayrıca doğal kızıştırıcı olarak havuç verebilirsiniz. Diğer kızıştırıcılara yönelmeyin derin.

Maşallah çok güzel kuşlar eğerki çift olarak almadıysanız tek tek seçip yan yana koyduysanız ve aralarında kavga varsa 10 gün kadar farklı kafeslere ayırın kuşları,erkeğin kafesinde yuvalık tskılı olsun daha sonra dişiyi erkeğin yanına koyun. Ama çift aldıysanız yada aralarında kavga olmayıp iyi anlaşıyorlarsa ayırmaya gerek yok. Kuşları sakin,çok alçakta olmayacak bir yere koyun yuvalıkta takılıysa gözlemleyip beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yok unutmayın ki çiftleşmeleri 10 günde sürebilir aylarcada sürebilir. Zaten kızışmış gözüküyorlar gerek yok gibi ama yinede ben size yazayım ilerde lazım olursa kızıştırma amaçlı doğal olarak ;

- keçiboynuzu tozu(mamalarına)
-tarçın(mamalarına)
-nijer tohumu(mama ve yamlerine)
-havuç
-elma
Gibi ürünler kullanabilirsiniz yada belirli bilindik markaların e vitamini takviyeleri kullanılabilir.

Maşallah çok güzel kuşlar eğerki çift olarak almadıysanız tek tek seçip yan yana koyduysanız ve aralarında kavga varsa 10 gün kadar farklı kafeslere ayırın kuşları,erkeğin kafesinde yuvalık tskılı olsun daha sonra dişiyi erkeğin yanına koyun. Ama çift aldıysanız yada aralarında kavga olmayıp iyi anlaşıyorlarsa ayırmaya gerek yok. Kuşları sakin,çok alçakta olmayacak bir yere koyun yuvalıkta takılıysa gözlemleyip beklemekten başka yapabileceğiniz birşey yok unutmayın ki çiftleşmeleri 10 günde sürebilir aylarcada sürebilir. Zaten kızışmış gözüküyorlar gerek yok gibi ama yinede ben size yazayım ilerde lazım olursa kızıştırma amaçlı doğal olarak ;

- keçiboynuzu tozu(mamalarına)
-tarçın(mamalarına)
-nijer tohumu(mama ve yamlerine)
-havuç
-elma
Gibi ürünler kullanabilirsiniz yada belirli bilindik markaların e vitamini takviyeleri kullanılabilir.
Öncelikle vakit ayırıp yazdığınız için müteşekkirim. Aralarında kavga yok anlaşıyorlar 1 ay olacak neredeyse birliktelikleri havucu, tarcını ve yumurta mamasını veriyorum haftada 1 kez sizce doğru mu yapıyorum?

Erkek İngiliz dişi kırık. Kuşlarınız yavru verme çağındalar maşaallah güzeller. Haftada 1 yumurta maması yeterlidir

Erkek İngiliz dişi kırık. Kuşlarınız yavru verme çağındalar maşaallah güzeller. Haftada 1 yumurta maması yeterlidir

Yusuf hocam bu kuşun ingilizle yakından uzaktan alakası yok . kuşun birkere kafa vucut ve göz formu ingiliz muhabbet kuşu statüsünde değerlendirilemez bile . kafa vucut sakal göz yapısı itibari ile kuş piyasa diliyle çek kırık ara boy bir erkek . kuş ingiliz kesinlikle değildir .

örnek olarak satmış olduğum ingilizlerin bir videosunu aşagı bırakıyorum konuyu açan arkdaşında ingilizler hakkında nasıl bir görünüme sahip oldugu hakkında bilgi vericektir.

Yusuf hocam bu kuşun ingilizle yakından uzaktan alakası yok . kuşun birkere kafa vucut ve göz formu ingiliz muhabbet kuşu statüsünde değerlendirilemez bile . kafa vucut sakal göz yapısı itibari ile kuş piyasa diliyle çek kırık ara boy bir erkek . kuş ingiliz kesinlikle değildir .

örnek olarak satmış olduğum ingilizlerin bir videosunu aşagı bırakıyorum konuyu açan arkdaşında ingilizler hakkında nasıl bir görünüme sahip oldugu hakkında bilgi vericektir.

Hocam kafa yapısı, tüy dizilimi, göz çevresi, boyutu birebir İngilizle aynı ben Çek olacağına inanmıyorum kesinlikle İngiliz kırığı diyin en kötü de çek demeyin bence sadece gaga altında ki siyah benekleri çok belirgin değil. Kendi beslediğin Çek in fotoğrafını bırakıyorum
36423

Şimdi şöyle bir durum var benim o kadar tecrübem olmadı İngiliz veyahut Jumbo, konusunda. Ercan Ustanın yetiştirdikleri açısından bi tık önde olduğu tartışmasız. Onun bilgilerini ırk konusunda baz alırsanız daha sağlıklı olur. SELAM VE DUA İLE @Ayhan OTÇUOĞLU Üstad ne der acaba bu konuda?

Geri