Karadeniz Pet

Cinsiyet ve Davranış

Arda Can Kasap

Yeni Üye
Herkese merhaba.Muhabbet kuşumun cinsiyet ve davranışları konusunda öğrenmek istediğim birkaç şey var.Kafes dışarısındayken peşimizden ayrılmıyor omza geliyor başımıza konuyor herkesin elinden yem yiyor. ancak sürekli bir ısırma durumu var.Kumandayı telefonu parmağımızı kulağımızı sürekli ısırıyor.Ama ev ahalisinin omzundan başından parmağından inmez.Buda beni ikilemde bırakıyor kuş bizi seviyormu yoksa hoşlanmıyormu bunu anlamanın bir yolu yokmu vede bize kuşçu erkek olduğunu söylemişti ama ben daha önce erkek kuş beslemiştim gayet ılımlıydı bu ısırma huyları yoktu buda dişi olabileceğini düşündürtmeye başladı kuşun.Sizce cinsiyeti nedir?Teşekkürler iyi geceler.

http://hizliresim.com/N9k4vk[/url

Son düzenleme:
Resim açılmıyor. Eğer acıtmadan ısırıyorsa bu kur yapma olabilir kaşıma içgüdüsüdür...

Son düzenleme:
mobilden nasıl yükleneceği konusunda bir fikrim yok hızlı resim linkini attım direk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:26 -->-> Daha önceki mesaj 23:24 --

Resim açılmıyor. Eğer acıtmadan ısırıyorsa bu kur yapma olabilir kaşıma içgüdüsüdür...

bende ilk başta öpüyor hesabı falan sandım ama bayağa koparırcasına ısırıyor kulağımı dudağımı burnumu falan sürekli ısırıyor parmağımı söylemiyorum bile

Kuş yavru erkek.

N9k4vk.jpg

banada erkek gibi geldi ama emin olamadım

benimde 50 günlük yavru erkek kusum var oda ısırıyo ama hiç acıtmıyo şahsen, yaşı bu kadar kücükken nası canınızı yakıyo anlayamadım.

Kuş sanki Pakistan'a benziyor. Gözleri kocaman kafası küçük. Pakistanlar biraz ısırgan oluyor benim bildiğim. Kuzenimde var da petshoplar ucuzdan getirtip yerli diye satıyorlar.

Son düzenleme:
benimde 50 günlük yavru erkek kusum var oda ısırıyo ama hiç acıtmıyo şahsen, yaşı bu kadar kücükken nası canınızı yakıyo anlayamadım.

Ya inanın çoğu kişi aynı şeyi söylüyor ama inanılmaz sert ısırıyor huy edindi gibi resmen artık önleyemiyoruz parmağımızı kulağımızı ısırmasını hafif bir acı olsa yine sorun etmem ama dediğim gibi acısı fazla :) neyse katlanıcaz artık umarım yaşı ilerledikce bu aliskanligindan kurtulacak yani oyle umut ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:30 -->-> Daha önceki mesaj 02:28 --

Kuş sanki Pakistan'a benziyor. Gözleri kocaman kafası küçük. Pakistanlar biraz ısırgan oluyor benim bildiğim. Kuzenimde var da petshoplar ucuzdan getirtip yerli diye satıyorlar.

Çekoslavaktı sanırım vallahi unuttum ya kuşcu yakinda ama yarin sorarim nerenin kusu oldugunu eger isirma huyu surecekse isimiz var :)

levent abi diğer bi konuda ısırıyorsa tepki vermeyin hayvanın kafasına üfleyin demişti . bunu tekrar edersen düzelirmiş

Tuye felan girdiyse sinirli olabilir

Geri