Karadeniz Pet

cinsiyet yaş ve ırk

Hayvana işkence etmiş olursunuz bi nevi ve erkek beselemyince bazen dişiler yorgunluktan ve stressten ölüyorlar yavruların üzerine yatıcam ,üşümesinler diye düşünürken ya da yavruları öldürebiliyorlar. Eğer sizlere alışırlarsa çiftleşmeleri zor olur hele ikisi de ele alışırsa daha da zor olur. İmkansız değil ama zor. Diyelim ki bunların hepsini geçtik yumurtaları oldu ve aksi giden bir durum yok bu durumda asla erkeği kafesten ayırmayın dişi çok yıpranır ve büyük ihtimalle öldürür kırar yumurtaları. Kendi ölmesse tabi.
o zaman o kuş onda kalsın kendi kuşum bende bunları evcilleştirelip yeni çift alıp onları yukarı çatı yerine büyük klübe yapıp orda çifteştiryim en mantıklısı :) mesela 2 çift kuş alsam bunlar birbirinie uyum sağlar mı aynı ortamda mesela yumurtlasa diğer erkek veya dişi gidip bozar mı kırar mı

o zaman o kuş onda kalsın kendi kuşum bende bunları evcilleştirelip yeni çift alıp onları yukarı çatı yerine büyük klübe yapıp orda çifteştiryim en mantıklısı :) mesela 2 çift kuş alsam bunlar birbirinie uyum sağlar mı aynı ortamda mesela yumurtlasa diğer erkek veya dişi gidip bozar mı kırar mı

Ben size şimdi bunun garantisini veremem ama uygun şartlar koşullar sağlanırsa yavrularlar inşallah. Yavruyken eş almak çok daha mantıklı şimdi ki aklım olsa kesinlikle yavruyken alırdım mesela 10 tane kuş sonra büyüyünce eşleşenleri ayırırdım. Siz 1 çift diyosunuz alıcağınız yerde iyi anlaşan bir dişi ve erkek varsa bakın yaşlı olmasınalr buna dikkat ederek onları alabilirsiniz. Ama yavru olsunlar mümkünse. Zamanı gelince de yuvalık takar kızıştırmak için bazı teknikler uygularsınız. Ama bu erkek evladınz eğiticek olduğunuz kuş onları görmemeli ve duymamalı yoksa ilgisi onlara kayar haberiniz olsun. Hani duydu neyse diyelim ama görürse sizde farkedersiniz direk onların yanına uçar ve tanışmaya çalışır.

Ele alisan ciftin zor üredigini ve konustugunu da ögrendik, daha neler neler ögrenecegiz acaba... Benim de ciftim var, ele pek de aliskin degiller, bazen ucup gidiyorlar elimdeyken, ben de yanlarina gidip tekrardan parmagima cikartiyorum falan bir sekilde benimle takiliyorlar ama bir yandan üremelerini de istiyorum cünkü yavru heyacanini da tadmak istiyorum. Simdi cekinmeye basladim acaba hic elime iyice alistirmaya calismayip kafeslerinde rahat mi biraksam diye...

yada arkadaşlar ben mubişime şimdi gidip bir tane dişi eş alsam uyum sağlar mı şuan ? evcilleştirmek önemli değil ötsünler gezsinler yeter zamanı gelir belki herşeyi anlaya anlaya eğitimde yaparız

Ele alisan ciftin zor üredigini ve konustugunu da ögrendik, daha neler neler ögrenecegiz acaba... Benim de ciftim var, ele pek de aliskin degiller, bazen ucup gidiyorlar elimdeyken, ben de yanlarina gidip tekrardan parmagima cikartiyorum falan bir sekilde benimle takiliyorlar ama bir yandan üremelerini de istiyorum cünkü yavru heyacanini da tadmak istiyorum. Simdi cekinmeye basladim acaba hic elime iyice alistirmaya calismayip kafeslerinde rahat mi biraksam diye...

Çiftleşmiş kuş hiç salınmamalı çiftleştirilcek kuşta öyle ama hani acil durumlar falan diyip bu kural çiğnenebilir. Çok basit bir örnek ile söyleyim belki biraz ayıp ama. Varsayalım ki yeni evlendiniz ve tam olarak eşinizi tanımıyorsunuz acil bir şekilde evlendiniz. Sizi sevenler örneğin anneniz sürekli yatak odanıza girip sizi izliyor sizi seviyor öpüyor kokluyor yeni eşinizi de aynı şekilde. Ne hissederdiniz anneniz evet biliyorsunuz sizin iyiliğinizi istiyor ama çok rahatsız olmaz mıydınız. Hele bir de ilişkiyi rayına tam oturtucakken ve çocuk yapıcakken anneniz sizi sürekli izlese ya da sürekli bir hareketlilik olsa çocuk yapmayı düşünür müsünüz :D

yada arkadaşlar ben mubişime şimdi gidip bir tane dişi eş alsam uyum sağlar mı şuan ? evcilleştirmek önemli değil ötsünler gezsinler yeter zamanı gelir belki herşeyi anlaya anlaya eğitimde yaparız

Eğer diyosanız ki ben sabrederim ve riskleri de göze alıyorum o zaman güzel bir dişi yavru alın aşırı küçük olmayan 3-4 - 5 aylık olsun ve erkeğinizden boyut oalrak iri olmasın. Koyun yanyana aynı kafese beraber büyüsünler ya da imkanınız varsa erkeğinizi dişilerin olduğu bir kafese salın ve en çok anlaştığı kuşla gözlemleyin ve onu seçin.

Belki de onlaarın yavrusunu alırsınız ve daha bebekken bile sizi annesi babası sanar size ilgi duyar direk elinize alışık olarak hayata başlar.

Eğer diyosanız ki ben sabrederim ve riskleri de göze alıyorum o zaman güzel bir dişi yavru alın aşırı küçük olmayan 3-4 - 5 aylık olsun ve erkeğinizden boyut oalrak iri olmasın. Koyun yanyana aynı kafese beraber büyüsünler ya da imkanınız varsa erkeğinizi dişilerin olduğu bir kafese salın ve en çok anlaştığı kuşla gözlemleyin ve onu seçin.

Belki de onlaarın yavrusunu alırsınız ve daha bebekken bile sizi annesi babası sanar size ilgi duyar direk elinize alışık olarak hayata başlar.
en mantıklısı o cins ırk farketmez değil mi ? 3-4 aylık bi dişi mubiş olsun yeter

en mantıklısı o cins ırk farketmez değil mi ? 3-4 aylık bi dişi mubiş olsun yeter

Cisn- ırk farkeder şöyle farkeder dişiler genelde baskın olmayan erkekleri döverler ve kendilerinden küçük boyutta erkek istemezler. Gidipte kocaman tombiş bir jumbo almayın normal sizin erkeğiniz kadar boyuta sahip olan bir dişi alın alırken hasta olmamasına canlı ve hareketli olmasına dikkat edin. Hatta almadan önce forumda ve youtube da biraz araştırma yapın diğer bir öneri almadan önce fotoğrafını paylaşın bu forumda veya facebook muhabbet kuşu sayfalarında öneride bulunurlar..

Geri