Karadeniz Pet

Cinsiyet yaş ve ırk ?

Arif242

Yeni Üye
20170401_132219.jpg cinsiyet yaş ve ırk yorumlarınız nelerdir üstadlar ?
20170401_132219.jpg

Evet koyu renkli olan erkek digeri ise disi disi kucuk erkekte 5 6 aylik gibi geldi bana

Evet koyu renkli olan erkek digeri ise disi disi kucuk erkekte 5 6 aylik gibi geldi bana
Kafasındaki çizgiler ve göz bebeğine bakarak düşündüm aslında. Siz yine de sanki biraz fazla söylemiş olamaz mısınız yoksa ben yine bilemedim mi :)

Bu kuşların ikisi de yetişkin en az 1 yaşındalar. Cinsiyet için ceresini daha yakından naturel ışıkta çekin. Irk içinse biraz daha uzaktan farklı açılarla çekin yardımcı olurum o zaman.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu kuşların ikisi de yetişkin en az 1 yaşındalar. Cinsiyet için ceresini daha yakından naturel ışıkta çekin. Irk içinse biraz daha uzaktan farklı açılarla çekin yardımcı olurum o zaman.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Nasıl anladın hocam ya 1 yaşlarını, bana da söylesen öğrensem :) Ben gözleri ve kafa çizgilerine baktım

Soldaki erkek, sağdaki dişi. Erkek max. 4 aylık. Dişi de 3 aylık. İkisinin de göz irisleri hala parlak siyah. Dişinin alnındaki siyahlar duruyor. 2,5-3 aylık gibi. Erkeğin alnı açılmaya başlamış. Ergenliğe doğru gidiyor.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Kuşların farklı açıdan fotoğrafı

Ekli dosyalar

• 20170405_174412.jpg
    20170405_174412.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 15
Yakından cere fotosu

Ekli dosyalar

• 20170405_174404.jpg
    20170405_174404.jpg
    976.9 KB · Görüntüleme: 16
Opal kuşlarda kafa çizgileri yanıltıcı olabilir diye biliyorum.doğrumudur? Birde ırk yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler

Opal kuşlarda kafa çizgileri yanıltıcı olabilir diye biliyorum.doğrumudur? Birde ırk yorumlarınızı bekliyorum.teşekkürler
Opal dediğiniz nedir bilmiyorum ama bazı mutasyonlar için kafa çizgileri rol oynamaz çünkü kafa çizgisi olmayan kuşlarda vardır tıpkı benim sarı oğlan gibi. Lutino cinsidir

Soldaki erkek, sağdaki dişi. Erkek max. 4 aylık. Dişi de 3 aylık. İkisinin de göz irisleri hala parlak siyah. Dişinin alnındaki siyahlar duruyor. 2,5-3 aylık gibi. Erkeğin alnı açılmaya başlamış. Ergenliğe doğru gidiyor.
Tespitler doğru hocam bende aynı şeyleri dile getirecektim.

Irk için biraz uzaktan fotoğraf atmanız gerek kuyruk fotoğrafları vücud büyüklüğü falan gibi

Ekli dosyalar

• 20170407_180408.jpg
    20170407_180408.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 8
Hocam üstte bikac fotolari daha var buyrun. Birde kuşları zinde tutmak için neler yapılabilir?
Erkek olan çekoslavak ondan eminim de dişiden şüpheliyim şu an. O kabarık mı duruyor yoksa normalde böyle mi bedeni? Hafta da 2 kez yumurta maması ve probiyotik verebilirsiniz. Yine aynı şekilde birkaç damla şeklinde elma sirkesi ya da limon sularına karıştırabilirsiniz

Hocam ağırdan uyku moduna girmeye başladılar kabarık duruyor suanda

Geri