Karadeniz Pet

Cinsiyet?

bayramavci

Yeni Üye
Dişi ve erkek olarak aldim , alali da 8-12 ay arasi oluyor , çiftlesme durumu soz konusu malesef yok . Ve fotograf uzerinden anlayabilecek üstadlar, Bu erkek olarak geçiyor dogrumudur?
38337

Dişi kuş

Eminlik durumunuz nedir efendim , tuhaf oldum şuan , bende erkek disi olarak besliyordum , icraat durumu sifir , ve resmdeki kuşun poposu açık ve şislik var yaglanma olarak düşünüyorum

Eminlik durumunuz nedir efendim , tuhaf oldum şuan , bende erkek disi olarak besliyordum , icraat durumu sifir , ve resmdeki kuşun poposu açık ve şislik var yaglanma olarak düşünüyorum
%98 diyebilirim dişi olduğunu

Beyaz olan dişi. Sarı olan erkek olabilir. Elde değil de tünekte birkaç açıdan fotoğraflar çekip ekleyin.

Fotoğraf açisi ne kadar dogru oldu hocam bilmiyorim kusura bakman, fotoğraf cektirmeye de meyilleri yok, sari kuş hemen kulubesine kacmaya calisiyor
38366
38367
38368

Son düzenleme:
Gözlemledigim hal ve hareketlerinden de bahsedeyim , ekmek salatalik marul yapragi astigim zaman sarı kuş , beyaza yedirmeme taraftari. Yakinindan asla yedirtmiyor illa karsi tarafta yiyecek. Sari kuş evcillesme kavramina uzaktan yakindan alakasi yok, yanindan gecmem bile kulubesine kaciyor, ve digerine gore baya bi hareketli.Bol bol tel de yiyor, agresif. Beyaz ise uysal hafif tonda kaçma egiliminde, ama kalp ritmi asiri hizlaniyor , biraz da yemege atilim yapamiyor diğerinin korkusundan kıyıdan koşeden yada artik tarzi yiyor. Ama cilveleri eksik olmuyor gaga yonunden arada bir birbirlerini temizliyorlar kaşiyorlar gibi :)

Bayram kardeşim. Bu kafesi hemen at. Yeni bir kafes al. Paran yoksa gel ben emanet bir kafes vereyim sana. Yazık bu yavrucaklara.
Sarının erkek olma ihtimali yüksek yine de net bir şey söylemek zor.

İlgi ve yardimseverliginiz için tesekkur ederim hocam da , sari kuş yapiyor cogunluklari o telleri, kemirip duruyor boya mi seviyor ne yapiyor anlamadim , kafes değişimi yapabilirim ama kuşlara kafam takildi , petshopcu tanidiga attim resmi beyaz kuş için oda 'ceresi mantar olmuş ama erkek' yazmis

İlgi ve yardimseverliginiz için tesekkur ederim hocam da , sari kuş yapiyor cogunluklari o telleri, kemirip duruyor boya mi seviyor ne yapiyor anlamadim , kafes değişimi yapabilirim ama kuşlara kafam takildi , petshopcu tanidiga attim resmi beyaz kuş için oda 'ceresi mantar olmuş ama erkek' yazmis

Boyalı değil de sarı veya galvaniz tel tercih edin.

İki kuşunuz da bence dişi

Hocam açikcasi kafam iyice karisti , dedigim gibi burada cogunluk disi soz konusu ediliyor , petshopcuya atıyorum beyaz erkek sari disi diyor. Duz hesap 1 yillik dielim ciftlesme konusu malesef yok, kizistirici yaptm yemediler, ,karişık yem aliyorum ondada sadece normal yemini(saritohum) yiyorlar diger yemler kaliyor. Balkonun kenarina dokuyorum onlar da kumru lara nasip oluyor

Hocam açikcasi kafam iyice karisti , dedigim gibi burada cogunluk disi soz konusu ediliyor , petshopcuya atıyorum beyaz erkek sari disi diyor. Duz hesap 1 yillik dielim ciftlesme konusu malesef yok, kizistirici yaptm yemediler, ,karişık yem aliyorum ondada sadece normal yemini(saritohum) yiyorlar diger yemler kaliyor. Balkonun kenarina dokuyorum onlar da kumru lara nasip oluyor
Bence petshopdaki arkadaş yanlış bilgi vermiş, kuş satanların hepsi doğru bilgi verecek diye bir şey yok, bu tür durumda kuşu almadan fotoğrafını çekip foruma atın ona göre alın, daha garanti olabilir böylece.

Bence petshopdaki arkadaş yanlış bilgi vermiş, kuş satanların hepsi doğru bilgi verecek diye bir şey yok, bu tür durumda kuşu almadan fotoğrafını çekip foruma atın ona göre alın, daha garanti olabilir böylece.

Haklisiniz hocam da ne bilelim işinin ehlidir diyoruz , fos çıkiyorlar. Aldik bi kere sorumlulugu hocam , yaşami son bulana kadar bakarım