Karadeniz Pet

Cinsiyeti hakkında kesin bilgi..

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Bu forumda dişi diyen de oldu erkek diyende. Aldığımız petshop erkek olduğunu söyledi. Bilenler de bakabilirse çok mutlu olurum. Emin değilim hâlâ o yüzden bir çok fotoğraf koydum ışık yanıltmasın diye..

Erkek bana kalırsa bu arada kafasında ve gagasının yanında kirmizilik vardir o nedir?

Erkek bana kalırsa bu arada kafasında ve gagasının yanında kirmizilik vardir o nedir?
Aldığımda böyleydi ve biz ilk önce kendisinde olan bir leke sandık sonradan kendi kendine geçti bir şey mi damlamış anlamadık ama şu an yok. Fotoğrafların nerdeyse hepsi bir hafta öncesinin olduğu için onlar var (Alalı iki hafta oldu)

Bence net bir bilgi istiyorsaniz gun isiginda flassiz ve yakindan cekilmis bir cere fotografi atarsaniz daha saglikli ve kesin sonuc alirsiniz. Keza bana gore su anki fotograflara gore cinsiyet tayini zor gibi.

Kuşunuz dişi bu resimlere göre. Ama arkadaşa katılıyorum daha yakından ve net bir resmini paylasirsaniz daha doğru olur

Cinsiyete birşey diyemedim. Kararsızım net bir resim daha iyi olurdu.Beyazlar artıyorsa dişi mavilik artıyorsa erkektir.O pembe lekeler şu nedenle oluyor.Bazı kuşçular kuşları ayırmak için işaretliyorlar toz boya ile öyle birşeydir.Zamanla uçuyor zaten.

Aynı fotoğraftaki gibi 1.5 aylık civarı bi kuş da ben aldım. İyice baktık ve dişi diye aldım. Fakat kendi elimde yuvadan atlar atlamaz aldığım kuşlardan biri de bu şekildeydi ve ben dişi demiştim. Giderek döndü ve şu an 4.5 aylık erkek :) Yavrularda tam tahlil edilemeyebiliyor. Bence de dişi ama kesinleşmesi için 1 hafta 10 gün kadar daha bekleyin.

Açıkçası ben erkek olmasını istiyordum sebebi de şu; konuşturma amaçlı değil ama erkeklerin daha sakin, daha uzun ömürlü olduğunu biliyorum konuşmasa bile sakin olması benim için çok önemli ve tabi sağlıklı olması da.. Küçük kardeşim de onunla rahat iletişim kurabilsin istiyorum. Ama şöyle bir durum var şu an için kuşumuz maşallah gayet sakin ileride ne olur bilinmez, ısırma problemi yok. Sadece bazen tam alışmadığı için elimizden rahatsız olduğunda acıtmadan ısırmaya çalışıyor. Ben 1-2 ay sonra tekrar cere fotoğrafını paylaşacağım. Sanırım o zaman daha da net bir sonuç alırım..

Geri