Karadeniz Pet

Cinsiyeti nedir lütfen kesinleşsin artık

Hassan Alzaraham

Yeni Üye
Arkadaşlar bu kuş 3 bucuk 4 aylık en fazla aldıgım adam dişi dedi bana ama ben erkeğe benzetioyrum kafesteki diğer dişiyle sürekli bu kuş ilgileniyor 2 erkek kuş var ama onlar ilgilenmiyor ne yapacağım kesin bir bilgi varmı lütfen ?

Ekli dosyalar

• df09a0ba-1c33-46f8-aaac-bc4f05920976.jpg
    df09a0ba-1c33-46f8-aaac-bc4f05920976.jpg
    108.2 KB · Görüntüleme: 22
Bu kuş yanılmıyorsam dişi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yani sormadıgım kişi kalmadı yarısı erkek yarısı dişi dedi ama ben kesinlikle sizlere güveniyorum ve inanıyorum bu forumun teşekkür ederim peki ama neden sürekli 2 dişi kuş birbirine ilgili neden kafesteki diğer 2 erkek kuş bu dişilerle ilgilenmiyorlar ?

üstelik hepsi bebek ama bu dişi erkekleri yanına yaklaştırmıyor kafa vuruyor

Ne kadar süredir aynı kafesteler

Keşke direk aynı kafese koymaktansa önce birbirlerini görecek şekilde ayrı kafeslere koysaydınız. Ama daha erken alışmaları için gözetimli olarak bir süre daha takip edin kavgalar sürüyorsa ayrı kafese alın dişileri

yarın ayıracağım eş tutmaları için 2 çift olacak şekilde yarın ayırıcam daha yavruyken alışmaları için sizce doğru bir yöntem mi ?

Zamanlada alışırlar aslında ama en azından bir dişi bir erkek olarak kalırsa kafeste daha iyi olur alışmaları açısından

evet öyle yapacağım dişi erkek çift yapıp ayıracağım bu kuş kesin dişi dir değilmi cunku yarın ayırıp üretmek için çalışmalara başlıyacam da :)

Dişi dişi burun deliklerinin etrafındaki beyazlık erkeklerde çok daha az oluyor. Bir 4 5 ayın var önünde yavru almak için

evet şuan sadece vitaminler mamalar ile güçlenmelerini sağlıyorum inşallah bu yaza yavrularını alırım buradada parylaşmak nasip olur

Merhaba ben bugün bir kuş aldım.Fakat kuş çok hızlı soluk alıp veriyor hele ki biri yaklaşınca hani durgun bir kuş değil kafese elimi yaklaştırınca ordan oraya gitmeeye çalışıyor.bide cinsiyeti ve yaşı halkında yorum yapılabilirmi

Ekli dosyalar

• IMG_7672.JPG
    IMG_7672.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG_7672.JPG
    IMG_7672.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 18
Maşallah erkek kuş 4 ay civarı gibi duruyor ama yaşından emin değilim ustalar daha net bilgi verecektir

Teşekkürler :) Peki hızlı soluk alıp vermesi yanına yaklaşımca hastalık belirtisimidir yok daha bugün aldığım için daha ürkek oldugundanmıdır.

Ürküyordur yer değişti mekana yabancı normal

Geri