Karadeniz Pet

cinsiyeti ve durumu

Burak Urhan

Yeni Üye
B682356C-D223-4AEE-A5DB-FABB3910BD95.jpeg EE4A4098-9577-400B-9C44-365ADAA5C556.jpeg FB724615-3B32-4542-B43F-5BF6D1F39E43.jpeg FB724615-3B32-4542-B43F-5BF6D1F39E43.jpeg EE4A4098-9577-400B-9C44-365ADAA5C556.jpeg B682356C-D223-4AEE-A5DB-FABB3910BD95.jpeg
B682356C-D223-4AEE-A5DB-FABB3910BD95.jpeg
Merhaba iyi aksamlar arkadaslar
Kuş almadan önce birtakım arastırmalar yaptım biraz bilincli olabilmek adında dün kuşumı aldım erkek olduğunu tahmin ediyorum sizinde yardımınız lazım erkek mi kız mı ? Birde petshoptan seçerken resmen beni al der gibi elime geldi birde orda çol hareketliydi lakin eve geldiğimizde sadece tünüyor yem yemiyor su içmiyor tabana yeminden döktüm biraz ordan yedi bu normal mi alışması ne kadar sürer teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 31765 Ekli dosyayı görüntüle 31766 Ekli dosyayı görüntüle 31767 Ekli dosyayı görüntüle 31767 Ekli dosyayı görüntüle 31766 Ekli dosyayı görüntüle 31765 Ekli dosyayı görüntüle 31765 Merhaba iyi aksamlar arkadaslar
Kuş almadan önce birtakım arastırmalar yaptım biraz bilincli olabilmek adında dün kuşumı aldım erkek olduğunu tahmin ediyorum sizinde yardımınız lazım erkek mi kız mı ? Birde petshoptan seçerken resmen beni al der gibi elime geldi birde orda çol hareketliydi lakin eve geldiğimizde sadece tünüyor yem yemiyor su içmiyor tabana yeminden döktüm biraz ordan yedi bu normal mi alışması ne kadar sürer teşekkürler

erkek, yavru..

tavırları da normal biraz zaman geçmesini beklemelisin, ortama alışması ve sana güveni 1 gün de sürebilir, 1 ay da..

senin elinde. korkutmadan ve en önemlisi sevgiyle yaklas..

erkek, yavru..

tavırları da normal biraz zaman geçmesini beklemelisin, ortama alışması ve sana güveni 1 gün de sürebilir, 1 ay da..

Cevabınız için çok tesekkür ederim tahmini kaç aylık fikriniz var mı birde bugün kafese elimi soktuğumda kaçmadı elime geldi su içmese problem yaratır mı su içtiğini görmedim

Maşallah 2 veya 3 aylık erkek tahmini. Denildiği gibi zamanla alışır. Elinize bile şimdiden geliyorsa birazcık ilgiyle neler başarır.

Ayriyeten kafesinizde bir takım eksikler var. Kalamar kemiği ve kuş kumu (farklı bir suluğa doldurup verebilirsiniz). Henüz yavru olduğundan hem enerji vermesi açısından hem de kolay yem kırması için dal darı verebilirsiniz. Ballı krakerlerden aman diyim uzak durun.

Su içmemesi problem yaratır mı içtiğini görmedim son bir sorumda gece kafesin üstünü örtmeli miyim
Tabiki önemli bir sorun. O şuan yeni geldiği için ortama alışma surecinde. Kendini rahat ve guvende hissetmeye baslayinca kafesi keşfetmeye başlar. Siz elinizle alıp gagasını değdirin suya. Bilsin orda olduğunu. Sık sık salın. Ferahlık iyidir kuş için. Ev soğuk değilse ben tavsiye etmem üstünün örtülmesini.

Ayriyeten kafesinizde bir takım eksikler var. Kalamar kemiği ve kuş kumu (farklı bir suluğa doldurup verebilirsiniz). Henüz yavru olduğundan hem enerji vermesi açısından hem de kolay yem kırması için dal darı verebilirsiniz. Ballı krakerlerden aman diyim uzak durun.
Teşekkür ederim eksikleri tamamlayacagım kuş kumunu farklı bir suluğamı koymamı önerirsiniz

Tabiki önemli bir sorun. O şuan yeni geldiği için ortama alışma surecinde. Kendini rahat ve guvende hissetmeye baslayinca kafesi keşfetmeye başlar. Siz elinizle alıp gagasını değdirin suya. Bilsin orda olduğunu. Sık sık salın. Ferahlık iyidir kuş için. Ev soğuk değilse ben tavsiye etmem üstünün örtülmesini.
Ev sıcak örtmem o halde bugün birkaç kez cay tabagıyla icirdim ama suluğa gitmiyor yem kabınada öyle ilk günü daha umarım yarın gider

Ev sıcak örtmem o halde bugün birkaç kez cay tabagıyla icirdim ama suluğa gitmiyor yem kabınada öyle ilk günü daha umarım yarın gider
Eğer yemlikten yemiyorsa en azından alışana kadar idare etmesi için kesinlikle dal darı tavsiye ediyorum. Zaten bir dal 1 lira. Kiloyla alırsanız da daha hesaplı olur.

Eğer yemlikten yemiyorsa en azından alışana kadar idare etmesi için kesinlikle dal darı tavsiye ediyorum. Zaten bir dal 1 lira. Kiloyla alırsanız da daha hesaplı olur.
Tamamdır yarın dal darı almaya cıkarım o zaman yem kabını bilmiyor galiba bende tabana serpiştirdim biraz yem ordan tırtıklanıyor yakısıklı

Maşaallah yavru 2 aylık parçalı erkek sağlıkla besleyin zamanla alışır

Cevabınız için çok tesekkür ederim tahmini kaç aylık fikriniz var mı birde bugün kafese elimi soktuğumda kaçmadı elime geldi su içmese problem yaratır mı su içtiğini görmedim
2 bilemedin 3 aylık
su içmesini göremezsin genelde de zaten bir iki yudum içer, oralı olma.

Sulugu keşfettikçe fark eder zaten.

erkek, yavru..

Cevabınız için çok tesekkür ederim tahmini kaç aylık fikrini var mı birde bugün kafese elimi soktuğumda kaçmadı elime geldi su içmese problem yaratır mı su içtiğini görmedim
2 bilemedin 3 aylık
su içmesini göremezsin genelde de zaten bir iki yudum içer, oralı olma.

Sulugu keşfettikçe fark eder zaten.
çok teşekkür ederim sağolun :)

Geri