Karadeniz Pet

Cinsiyeti, yaşı, cinsi nedir?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Merhabalar. Bugün komşumuz kuşunu bize verdi. Lakin komşumuza erkek demişler. Bana kızışmış dişi gibi geldi ama bir fikrinizi almak istiyorum yinede. Cinsi, yaşı, cinsiyeti hakkında bilgilendirir misiniz beni?

Bir de benim de dişi ve erkek kuşum var. Birbirlerine yem falan kusuyorlar ama asla eşleşmediler. Şayet bu kuş dişiyse bendekilerin yanına atsam sorun olur mu? Şayet yanlarına atmam da sorun olmazsa yanlarına ne zaman atmalıyım? Yanıtlarınızı bekliyorum. Lütfen yardımcı olun !

Ekli dosyalar

• 20180913_202233.jpg
    20180913_202233.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 49
  • 20180913_202410.jpg
    20180913_202410.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 49
  • 15368607016171154835575.jpg
    15368607016171154835575.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 47
Mavi: erkek
Sarı: dişi
Beyaz: dişi

Maşallah diyelim Allah nazarlardan saklasın :)

Sevgili arkadaşlar merhaba. Benim sarı kâmile alışamadım benimseyemedim daha doğrusu ve değiştirdim. Yeni aldığım kuşun cinsiyet yaş ve ırkı hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum
IMG_20180913_222931.jpg
IMG_20180913_222931.jpg
IMG_20180913_222912.jpg
IMG_20180913_222516.jpg
IMG_20180913_222443.jpg
IMG_20180913_222437.jpg

Sevgili arkadaşlar merhaba. Benim sarı kâmile alışamadım benimseyemedim daha doğrusu ve değiştirdim. Yeni aldığım kuşun cinsiyet yaş ve ırkı hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum Ekli dosyayı görüntüle 29068 Ekli dosyayı görüntüle 29068 Ekli dosyayı görüntüle 29069 Ekli dosyayı görüntüle 29070 Ekli dosyayı görüntüle 29071 Ekli dosyayı görüntüle 29072
Bence diş gibi. Ama daha çok küçük. Tahmini 2-3 aylık gibi

Mavi: erkek
Sarı: dişi
Beyaz: dişi

Maşallah diyelim Allah nazarlardan saklasın :)
Teşekkür ederim. Lakin şöyle bir durum söz konusu. Komşudan aldığım açık mavi kuş ele alışık çok cana yakın. Zaten komşum birazda konuştuğunu söyledi cici kuş,babacık diyormuş. Asına maviş koymuşlar ona tepki bile veriyor öterek. Benim çiftlerimden ben anlaşmalarına rağmen hiçbir eşleşme ve yumurta alamadım. Acaba bu dişiyi erkek kuşumun yanına atsam ve gözlesem nasıl olduklarını ona göre diğer dişiyi ayırsam nasıl olur? Zira komşumun kuşu verme nedeni salıncağına sürekli arka popo kısmını sürtüyormuş. Kızgınlık belirtileri vermeye başlamış,ondan uğraşamam diyip verdi. Kızgın olduğundan erkek kuşumla anlaşır mı acaba?

Teşekkür ederim. Lakin şöyle bir durum söz konusu. Komşudan aldığım açık mavi kuş ele alışık çok cana yakın. Zaten komşum birazda konuştuğunu söyledi cici kuş,babacık diyormuş. Asına maviş koymuşlar ona tepki bile veriyor öterek. Benim çiftlerimden ben anlaşmalarına rağmen hiçbir eşleşme ve yumurta alamadım. Acaba bu dişiyi erkek kuşumun yanına atsam ve gözlesem nasıl olduklarını ona göre diğer dişiyi ayırsam nasıl olur? Zira komşumun kuşu verme nedeni salıncağına sürekli arka popo kısmını sürtüyormuş. Kızgınlık belirtileri vermeye başlamış,ondan uğraşamam diyip verdi. Kızgın olduğundan erkek kuşumla anlaşır mı acaba?
Afaki konuşarak olur demek doğru olmaz diye düşünüyorum. Ancak ben şöyle bir durum yaşadım ve hala yaşamaktayım benim ilk kuşum erkek artık yetişkinlik noktasında yanına ne kadar kızgın dişi koyarsam koyayım yem kustu onu kaşıdı ama asla çiftleşmedi :) tünekle çiftleşiyor ama dişiyle çiftleşmiyor öyle bir garip durum yaşadım. Erkeğiniz kızgınlık durumu uygun değilse ve ortama hakim değilse olumsuz olabilir. Bence önce erkeği bir kafesi alın ve yuvalığı takın, mama verin ve bakımını özel yapın, tabiki aynı şekilde dişiye de özen gösterin. 2 hafta sonra dişiyi yanına koyun bence daha iyi vir sonuç alabilirsiniz. :)

Afaki konuşarak olur demek doğru olmaz diye düşünüyorum. Ancak ben şöyle bir durum yaşadım ve hala yaşamaktayım benim ilk kuşum erkek artık yetişkinlik noktasında yanına ne kadar kızgın dişi koyarsam koyayım yem kustu onu kaşıdı ama asla çiftleşmedi :) tünekle çiftleşiyor ama dişiyle çiftleşmiyor öyle bir garip durum yaşadım. Erkeğiniz kızgınlık durumu uygun değilse ve ortama hakim değilse olumsuz olabilir. Bence önce erkeği bir kafesi alın ve yuvalığı takın, mama verin ve bakımını özel yapın, tabiki aynı şekilde dişiye de özen gösterin. 2 hafta sonra dişiyi yanına koyun bence daha iyi vir sonuç alabilirsiniz. :)
Yalnız erkek kuşum daha önce başka bir dişi kuşumla aynı kafesde eşleşmiş,hatta dişi kuşum yumurtlamıştı. Ortamına alışık yani. Eşleştiği dişi kuşum aşırı yumurtlamadan daha yumurta sıkışmasından ölünce yerine bu sarıyı aldım. Lakin erkek kuşum dişiye ayak atsada dişi hemen atıyor üzerinden. Hatta bir keresinde erkek kuşum diş kuşumun zerine çıktı ama eşleşmeden dişi hemen attı üzerinden. O yüzden şimdiki gelen dişiyi acaba erkek kuşumla yan yana koysam, Yada hepsi bir arada olsa durumlarını gözlemlesek. Kavga falan ederlerse ayırmak için. Bu şekilde düşünüyorum. Bugün akşama kadar bir ayrı kafeste kalsınlar ayarlayacağım bir şekilde. Zira bende ki çiftlere oyuncak yumurta bile alığ koydum. Dişinın ilgisini çekti. Arada üzerine yattı,arada oynadı. En son 3 gün önce nasıl becerdiyse 2 taneydi. 2 sinide yuvadan atmıştı. Ben geri koydum tekrar attı. Bende daha sonra yuvalığa koymadım aldm attım çöpe. yuvalıktayken o oyuncak yumurtalar erkek kuşum bile bir ara üzerinde yattı hatta. garip bir durum söz konusu anlayacağınız. O yüzden kafam karmakarışık.

Bunlar gün ışığında çektiklerim .Hala dişi olduğu konusunda emin misiniz
IMG_20180915_124626.jpg
IMG_20180915_124624.jpg
IMG_20180915_120443.jpg

Şu yavru kuşa dişi diyen arkadaşlar bence ya kuş beslenmesin ya da yanlış bilgi vermesin kendine saklasın bildiği yanlışlarını. Kuş %100 erkek 2-2.5 aylık her yavru kuşun ceresi değişecek diye birşey yok cinsiyet gayet net ve oturmuş. Bu kuşun cinsiyet değişirse haber verin ben size 1er kuş alayım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şu yavru kuşa dişi diyen arkadaşlar bence ya kuş beslenmesin ya da yanlış bilgi vermesin kendine saklasın bildiği yanlışlarını. Kuş %100 erkek 2-2.5 aylık her yavru kuşun ceresi değişecek diye birşey yok cinsiyet gayet net ve oturmuş. Bu kuşun cinsiyet değişirse haber verin ben size 1er kuş alayım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Benimkinden bahsediyoruz değil mi

Geri