Karadeniz Pet

cinsiyetini bir türlü belirleyemedik. sizce nedir?

cinsiyeti nedir?

• erkek

Kullanılan: 3 75.0%
  • dişi

Kullanılan: 1 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

aedes

Meraklı Üye
dayanamadım dün bir kuş aldım. çok sevdim bu yavrucağı ancak cinsiyetine emin olamadık. dün kuşçu erkek dedi ben dişi dedim ( erkek kuş almak istiyorum). resimde delikler mavi gibi görünüyor ancak aslında değil. ben baya beyaz olarak görüyorum. sizce cinsiyeti ve yaşı nedir? ona göre yarın değiştirebilirim kuşu. bir de aşırı korkak. hani gelir gelmez öttü konuştuğumuz za
NOzyAX.jpg
YOY1kZ.jpg
8NVGZ7.jpg
DyQL2v.jpg
mJQV60.jpg
man tepki veriyor ama aşırı korkuyor. teşekkür ederim şimdiden

Pembelik daha belirgin değil mi?
Yuvadan yeni atlamış belli ki, 45-50 günlük bir erkek. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Pembelik daha belirgin değil mi?
Yuvadan yeni atlamış belli ki, 45-50 günlük bir erkek. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.
Ceresi pembe. Ama delikleri beyaz. Fotografta mavi çıkıyor ama ben bakıyorum beyaz görünüyor. Çok teşekkür ederim. Ya gerçekten çok güzel bur kuş

Ceresi pembe. Ama delikleri beyaz. Fotografta mavi çıkıyor ama ben bakıyorum beyaz görünüyor. Çok teşekkür ederim. Ya gerçekten çok güzel bur kuş
Rica ederiz, güle güle besleyin.

Ya merak ettiğim birşey var. Şimdi ceresinin mor olması erkek olmasını belirliyor mu tam yoksa mor cerenin yanında mavi burun deliği mi olmalı?
Bu kuş bildiğimiz erkek ben eminim, ceresindeki beyazlık dediğiniz dişilerde olduğu gibi değil. Cerede beyazlık yoğun da değil, zannetmiyorum ki dişi olsun. Fikrim bu yöndedir. Akabininde mor cerenin yanında mavi burun deliği olmalıdır vs değil mesele ve yavru erkeklerin, bazı mutasyonlar hariç, ceresi pembedir, eflatundur. Büyüdükçe bu maviye döner. Bazen öyle yavrular görürüz ki cere delikleri ve üstü beyazdır, ancak altı pembedir ve erkektir. Kana bağlı bir durumdur yani, dolayısı ile cere bariz pembe ise erkektir.

teşekkür ederim. olmadı yarın bir de gündüz ışığı ile çekip atarım. ama şimdi akşam olunca baktım da delikler hafif mavi görünüyor beyaz değil. sanırım gün ışığında beyaz olarak görüyoruz :)

Eğer deliklerin etrafı beyaz veya krem ise dişiye dönecektir diye düşünüyorum . 2,3 ay içinde sizde cinsiyetini anlayacaksınızdır. Gönlünüzde ne varsa inşallah ona kavuşursunuz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇOK GÜZEL BİR ERKEK... MAŞALLAH.... :)

Benim kızımın yavruyken ceresi aynı böyleydi hep erkek sanmıştım. Sonra dişi olduğunu öğrendim ceresi büyüdükçe açık mavi&beyaz karışımı oldu. Bu tarz cere renklerinde ihtimaller %50 bence. Kesin bir şey söylemek zor

Geri