Karadeniz Pet

Cinsiyette şüpheye düştüm bir de kanadı normal mi?

Mert Okan

Meraklı Üye
QaPNQy.jpg
1LpBVB.jpg

6 aylık kuşum 3-4 gün önce kaçınca bugün kuş aldım hollanda ırkı ceresi toz pembe ama beyazlık yok o yüzden biraz şüpheye düştüm erkek olup olmadığından onun dışında kanatları kısa geldi kesmişler mi yoksa normal mi ? bir sıkıntı yaratır mı ?

Erkek ama kuşun kanatlarında heralde oynama yapılmış veya french molt hastalığı var üstadlar yardımcı olacaklardır.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkek ama kuşun kanatlarında heralde oynama yapılmış veya french molt hastalığı var üstadlar yardımcı olacaklardır.

Hastalığı biraz araştırdım genelde kuyruk olmuyor kuşlarda ve başka tüy dökme belirtisi yok kanadının alt kısmı da çok düzgün sanki kesilmiş gibi

Kanat ayarı yapılmış o zaman daha kolay eğitmek için kuşları uçamaz hale getiriyorlar uzaması için bi yol vardı ama şu anda hatıralmıyorum

Yazık günah inanın.. Çok üzüldüm şuan.. Fuad beyin dediği gibi kanatları kesilmiş gibi duruyor. Böyle bir kanat normal değil.. Uçması için uzun kanat tüylerine ihtiyacı var. Ve zaten şimdiye o tüyleri çıkmış olmalıydı.. Elinize alıp kanat tüylerinin kesilip kesilmediğini net görebilirsiniz aslında. Vicdansızlık başka bir şey değil.. Çeresini resimde uzaktan çekmişsiniz ama bence de erkek gibi duruyor.

Çok beğenerek aldım kuşu akşam beyaz ışıktan yanılmışım cinsiyeti erkek 1 metre falan anca uçabiliyor zamanla çıkar tekrar diye biliyorum kanatlar