Karadeniz Pet

cok durgun cok az ötuyor...

sevcan

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese diyip paşadan bahsetmek istiyorum.ben paşayı alalı iki ay oldu ozamndan bu zamana cok durgun sessiz kuyruğunun üzerindeki tüyleri döküldü şimdi yenileri çıkıyor.e vde kuş varmı yokmu belli değil.okadr sessiz.internetten araştırdım biraz hastalık var diyebileceğim bir durumu yok gibi.elime alistirabildim sadece çok korkuyor herseyden.hadi bana gelmesin tm da kafesinde bile oynamıyor.yem yiyeceği zaman sadece yemligine gidiyor geliyor.neden böyle davraniyor neselenmesi için ne yapmalıyım?birde kaç aylık bilen varsa söyleyebilirmi?

Ekli dosyalar

• IMG_20161105_005257.jpg
    IMG_20161105_005257.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 140
Erkek demişti aldığımız yer ama olsun sıkıntı değil.tesekkurler

Erkek demişti aldığımız yer ama olsun sıkıntı değil.tesekkurler
Öncelikle kuşun cinsiyeti dişi. Kafesin telinden daldarı vermişsiniz ve yemiş. Bence daldarıyı artık kafesine koymayın. Yemek istiyorsa elinizden yesin. Kuşa ani hareketler yapmadan yaklaşın. Ilk once kafesinin icinde elinizden yem yedirin. Bıkmadan usanmadan tekrarlayın en sonunda elinizden yem yedirerek size alıştıracaksınız. Eğer kendi haline bırakırsanız büyüyünce hiç alıştıramazsınız
Keyifli hobiler

Elimden yem yiyor kendi uçup gelmiyor ben alirsam geliyor.Heralde disi olduğu için suskun böyle .aslında tam tersi olması lazim

Zor evet iki aydır ilgileniyorum bundan önceki muhabbet kuşum erkekti bir haftada alışmıştı cıvıl cıvıldi.heralde bu böyle sessiz kalacak hep

7676
Zor evet iki aydır ilgileniyorum bundan önceki muhabbet kuşum erkekti bir haftada alışmıştı cıvıl cıvıldi.heralde bu böyle sessiz kalacak hep
eğer amacınız konuşturmak ise erkek kuş ile değiştirebilirsniz sanırım tek bakıyorsunuz , aynı renkte bir kuşum var benimde onun da adı paşa :)

Tek evett .kuyruğunun üzerindeki tüyleri döküldü yeniden çıkıyor belki durgunluğu bundandır diye umut ediyorum.insallah neselenir zamanla.tesekkur ederim

Tek evett .kuyruğunun üzerindeki tüyleri döküldü yeniden çıkıyor belki durgunluğu bundandır diye umut ediyorum.insallah neselenir zamanla.tesekkur ederim
Rica ederimm,olabilir sıcak tutun ilgiyi eksik etmeyin,neşelenir inşallah dişi kuşlar daha hırçın oluyor :)

Rica ederimm,olabilir sıcak tutun ilgiyi eksik etmeyin,neşelenir inşallah dişi kuşlar daha hırçın oluyor :)
ha bir de ötme konusunda da erkek kuşlar daha üstündür üstündne kastım doğada erkek kuşlar dişi kuşları etkilemek için bütün ses yeteneklerini kullanırlar,tüm kuş türlerinde bu böyledir ,erkek kuslarının konusmasının(taklit etmesi) kolay olma sebebi budur yani bi erkek kus kadar ötmesini beklemeyin ama elinizi iyi koruyun dişiler can yakar fazla ısırırlar

Hiç isirmiyor diyorum ya çok durgun.elime kendi gelmiyorbiraz seçtikten sonra ben aliyorm.sonra hemen kafesine kaçıyor öylece duruyor.disiyse niye isirmiyor erkekse niye otmuyor o kadr hevesle aldım en mutsuz kuş bana nasip oldu ne diyelim başka onu da öyle kabul etcez artık.kac aylık bilmiyorum belki de büyük ondan böle

Hiç isirmiyor diyorum ya çok durgun.elime kendi gelmiyorbiraz seçtikten sonra ben aliyorm.sonra hemen kafesine kaçıyor öylece duruyor.disiyse niye isirmiyor erkekse niye otmuyor o kadr hevesle aldım en mutsuz kuş bana nasip oldu ne diyelim başka onu da öyle kabul etcez artık.kac aylık bilmiyorum belki de büyük ondan böle
bende aynı şekilde bir kuşa sahiptim her yolu denedim 8 ay büyüttüm saglıklı şekilde ama alısmadı sadece perdeye ucuyordu kafesine geri giriyordu cıkarınca elımde durmazdı sessizdi hiç ötmezdi,değiştirmek zorunda kaldım şuanki kafese girmiyor yanımızdan ayrılmıyor bence sizde aynısını yapabilirsiniz ayrılmak biraz zor oluyor ama işte dediğiniz gibi kuşlarında karakterleri var

bende aynı şekilde bir kuşa sahiptim her yolu denedim 8 ay büyüttüm saglıklı şekilde ama alısmadı sadece perdeye ucuyordu kafesine geri giriyordu cıkarınca elımde durmazdı sessizdi hiç ötmezdi,değiştirmek zorunda kaldım şuanki kafese girmiyor yanımızdan ayrılmıyor bence sizde aynısını yapabilirsiniz ayrılmak biraz zor oluyor ama işte dediğiniz gibi kuşlarında karakterleri var

Ekli dosyalar

• unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 102
  • IMG_0296.JPG
    IMG_0296.JPG
    767 KB · Görüntüleme: 102
1 yaşından küçük

Masallah. inşallah bizimkide böyle olur .tüy dökümü bitince biraz rahatlar belki sizinkiler gibi olur.bekleyelim biraz.olmazsa degisirim bende çok teşekkürler

Masallah. inşallah bizimkide böyle olur .tüy dökümü bitince biraz rahatlar belki sizinkiler gibi olur.bekleyelim biraz.olmazsa degisirim bende çok teşekkürler
sizin tercihiniz rica ederimm,eğer konusturma dusunceniz yoksa yanına bir erkekte alabilirsiniz..:)

Ötmesi için İnternet'ten muhabbet kuşu sesleri dinletmeyi denediniz mi?

Bu arada kuşunuzun karakterini beğenmediğiniz için kuşçuya geri götürmek acımasızca bir davranış bence. Kuş strese girip hasta olabilir, ölebilir.

Geri