Karadeniz Pet

Cremio üretimi

Kerem IMK

Meraklı Üye
Cremio üretimi hakkında internette bir bilgi bulamadım. En iyi sonucu hangi eşlemeden elde edebiliriz tahmin edildiği gibi lutino be albinodan alma olasılığım kaçtır

Takibe alalım bakalım ben de merak ediyorum. Şöyle genetikleri hakkında derin bir makale bulabilsem çalışmaya başlayacağım. Genelde yüzeysel anlatılmış sarı köken beyaz köken diye. Bu mantıkla sarı koken kuşlardan beyaz köken çıkmaması gerekiyor ama çıkıyor. Yabancı sitelerde mutlaka vardır ama çeviri yapabilmek gerek.

Rainbow çiftten bu renk 3 cremio yavru aldım geçen ay

IMG_1318.JPG

IMG_1311.JPG

Takibe alalım bakalım ben de merak ediyorum. Şöyle genetikleri hakkında derin bir makale bulabilsem çalışmaya başlayacağım. Genelde yüzeysel anlatılmış sarı köken beyaz köken diye. Bu mantıkla sarı koken kuşlardan beyaz köken çıkmaması gerekiyor ama çıkıyor. Yabancı sitelerde mutlaka vardır ama çeviri yapabilmek gerek.

Aynen kesinlikle katılıyorum.

Rainbow çiftten bu renk 3 cremio yavru aldım geçen ay

Ekli dosyayı görüntüle 6566
Ekli dosyayı görüntüle 6567

Çok ilginç gerçektende çok iyi bir genleri olduğunu gösterir elden çıkarmayın bence :)

Lutino lutino yada albino albino çift hepsini kırmızı göz atar ve kesin cremioda çıkıyor.

Ben albino lutino aldim. Ama zor hayvanlar ya yuvayla ilgilenmiyorlar

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben cekinik parcali mavi beyaz × pullu mavi beyaz eslesmemden 4 de 1 elde ettim kırmızı gözlü krem renkli mubis

Albino İle Lutino eşlemesinden Cremioonu kesin çıkmaz kuşun geninde Sarı surat faktörü olmasıdır. Bende var oldu demeyelim. Cremio asıl adı sarı surat albino demektir.
Yani Sarı surat mutasyonlu kuş, bir albino eşlemesi ile gelebilir. Albino cinsiyete bağlıdır. Bu tür yanlış algılar zamanlar kulaktan duyma ile yayılmış.
Bu hem Ülkemiz hemde yurtdışındaki yarışmalarda ve olaya hakim kişiler arasında böyledir.
Birde DF denilen kusun geçerli adı Double Factor Spangle dir internette aratabilirsiniz. Sarı Suratlı DF Spangle ile Cremio karıştırılabilir. Basitçe ayırt edilebilcek yöntem Cremio Kırmızı Göz olmasıdır.

Son düzenleme:
bunları petshopda pek göremiyorum.çok güzel kuşlar.alacağım iki yeni erkek için cremino,rainbow düşünüyorum.muhabbet kuşu dünyasında çok gördüm.başka kim üretiyor bu güzellikleri görmek isterim:)fiyatları ne kadar oluyor?