Karadeniz Pet

Dışarı çıkarmak zararlı mı

Umut Can Çil

Paylaşımcı Üye
Merhaba oğluma dişi aldım ve aynu kafeste oldukları için dişiyi kendime alıştıramadım. O yüzden dişiyi dışarı çıkaramıyorum. Oğlum da benden kopmasın diye dışarı çıkatıyorum oynuyorum zararı okur mu

Kafesleri açık kalsın isterlerse girer çıkarlar zaten. Yatma vakti kafes kapısını kapatırsınız.

Siz bilirsiniz, bu noktada amaç kuşların yalnız kalmaması ise aynı yerde olmaları iyi olur fakat eğitim düşünülüyorsa dediğiniz uygun.
bilmiyorum kli. kararsız kaldım. amacım sadece eğitmek değil ki erkeği çıkarıyorum yağlanma sorunu olmayabilir ama dişi hiç dışarı çıkaramam. şu anda çok iyi anlaşıyorlar ayırırsam kötüye gidebilir :(

bilmiyorum kli. kararsız kaldım. amacım sadece eğitmek değil ki erkeği çıkarıyorum yağlanma sorunu olmayabilir ama dişi hiç dışarı çıkaramam. şu anda çok iyi anlaşıyorlar ayırırsam kötüye gidebilir :(
Ayırmayın ve dediğim gibi kafes kapısı açık kalsın. Biri çıkınca diğeri de peşinden gelir ve beraber uçarlar.

Zamanla size alışır, sevgi ve ilginizi eksik etmeyin. Sizi tanısın.
elimi uzatıyorum erkeğin yanına gidiyor kenara sıkıştırıyor erkek yokken zaten yaklaştırmıtor. erkeği sevdiğimi görüyor ve kuş yavru o yüzden alıştırmak istiyorum gelecekte öyle bir şansım olmayacak

elimi uzatıyorum erkeğin yanına gidiyor kenara sıkıştırıyor erkek yokken zaten yaklaştırmıtor. erkeği sevdiğimi görüyor ve kuş yavru o yüzden alıştırmak istiyorum gelecekte öyle bir şansım olmayacak
Neden ki? Ben yetişkin bir kuşu sahiplendim buna rağmen kendime alıştırdım. Kendinizi yavru olunca alışır ilerde alışmaz diye koşullamayın bu genelleme yapılacak bir şey değil diyorum. Dediğim gibi sevgi ve ilginizi eksik etmeyin:)

Geri