Karadeniz Pet

dün aldığım muhabbet kuşumun cinsiyeti ne acaba?

• Konbuyu başlatan onurdondu1
  • Başlangıç tarihi
O

onurdondu1

Guest
Hayırlı günler dün aldığım muhabbet kuşumun cinsiyetinden tam emin olamıyorum yardımcı olabilirmisiniz rica etsem. Şuan tüy rengi beyaz ve açık mor renk gagasıda yeni yeni renklenmeye başlamış yavru sanırım kaç aylık tam bilmiyorum elimi kafese soktuğumda hoplayıp zıplayıp kaçıyor elime alınca ısırıyor kanatıyor elimi çekince durduğu yerde kalıyor 10 dakika boyunca altta resimi koydum
Herkese teşekkürler.
s4zxq.jpg

Kuşun dişi ve çok güzel hayırlı olsun yaşıda 3 yada 4 aylık gibi maşallah güzelmiş

Ben dişi olduğuna eminim yaşıda 3 yada 4 aylık gibi geldi bana ama dişiler biraz daha zor alışıyor :) sabretmen lazım

Ben dişi olduğuna eminim yaşıda 3 yada 4 aylık gibi geldi bana ama dişiler biraz daha zor alışıyor :) sabretmen lazım

evet bende sabırsız biri olduğumdan özel olarak söylemiştim erkek olsun diye :( ama değiştirmeyeceğim olsun elime konmaya alıştırdım 2. günde ama kafesin içinde elime konuyor öyle duruyor :) birde bu kuşun yanına bir erkek alsam bana alışma süresi uzarmı?

Alışma süresi çok uzar yani alışmaz bile denilebilir nedeni ise yanına kendi cinsinden biri geldiği için ona odaklanır seni takmaz denilebilir :D

Alışma süresi çok uzar yani alışmaz bile denilebilir nedeni ise yanına kendi cinsinden biri geldiği için ona odaklanır seni takmaz denilebilir :D

anladım siz hiç dişi besledinizmi alışabildimi size omzunuza kondumu birde konuştumu?

Ben birkere beslemiştim dişi hiç alışmamıştı şuan 1.5 2 aylık erkek var parmağıma konuyor daha geleli 2 gün oldu çok tatlı bide erkekler daha asil oluyor :D

Ben birkere beslemiştim dişi hiç alışmamıştı şuan 1.5 2 aylık erkek var parmağıma konuyor daha geleli 2 gün oldu çok tatlı bide erkekler daha asil oluyor :D

bu işe canım sıkıldı :( o kadarda dedim eminmisin diye adam biliyor gibiydi dostum o gagasının üstündeki yer ucundan mavimsi duruyor hiçmi erkek olma ihtimali yok :) ona göre götüreceğim bugün resimde pek belli olmamış sol tarafındaki yer açık mavi

bi fotoğraf daha alabilirmiyim dişi olduğuna eminim gibi ama her muhabbet kuşunun farklı özellikleri var hemen alışabilir alışamayabilir ama eminim alıştırırsın bu yavruyu tek çözüm sabır geri verirsen morali bozulabilir hayvanın ama sana kalmış bi fotoğraf daha çözer bu işi

bi fotoğraf daha alabilirmiyim dişi olduğuna eminim gibi ama her muhabbet kuşunun farklı özellikleri var hemen alışabilir alışamayabilir ama eminim alıştırırsın bu yavruyu tek çözüm sabır geri verirsen morali bozulabilir hayvanın ama sana kalmış bi fotoğraf daha çözer bu işi

geri vermeyeceğim 3 tane daha resim koydum ilk sıradaki en çok belirgin olanı :)

s50q9.jpg

s50lu.jpg

s50pz.jpg

Artık dahada eminim dişi bu kuş :) çok iyi dost olursunuz inşallah

4-5 aylık civarlarında dişi.

Dişi diye üzülme. Benim daha önce 2 tane erkek kuşum oldu. Hiçbirini şu an 3 buçuk yaşında olan kızım kadar çok sevmedim :) Hiç biri de kızım kadar zeki ve dikkatli değildi.Aileden biri gibi oldu zilli öldüğü zaman ne yapacaz bilmiyorum :(

4-5 aylık dişi benimkine cooook bnziyo sadece benimkinin rengi biraz daha koyu

Geri