Karadeniz Pet

DİŞİ muhabbet kuşumun kumu atması

Mertunnal

Yeni Üye
Merhaba arkadaş yaklaşık mayıs ayından beridir yavru olarak aldığım erkek muhabbet kuşum var bir kaç ay sonra yanına eş aldım şansa iyi anlaşıyor birbirlerine ayak atma kusma birbirini kaşıma oluyor şuan tahmini ikiside 9 ay veya daha büyük olabilirler. Son zamanlarda kızışma belirtileri çok fazla olmaya başladı kafesi en büyük boy aldım yuvalıklarını taktım ne lazım geliyorsa. Ama anlamdıramadığım hareketler var mesela çok iyi anlaşmalarına rağmen bazen dişi muhabbet kuşum arada erkeğe sinirleniyor ve kuş kumunu sürekli olarak ağzına alıp yere atıyor bunu da anlamadım yuvalıkla birkez ilgilendiğini gördüm başka görmedim yada ben rastlamadım bilemiyorum neyse.. dişi kuşum ayaklarını arada poposuna doğru vuruyor ağzıyla orayı oynuyor baktım dışkı falan da yok sürekli orasıyla ilgili. Gün içerisinde sürekli kur yapma içindeler. Bu bilgiler ışığında bana yardımcı olursanız sevinirim

Disi kuslar ureme evresinde boyle sinirli olabiliyor. Benimkiler de kumu asagiya atar. Bu yuzden kumu ayri bir suluk kabina koymaya basladim, bir nebze olsun huyundan vazgecti. Kafeste kalamar kemigi vs bulunsun surekli. Insallah yakinda yavrularinizi gorursunuz.

Disi kuslar ureme evresinde boyle sinirli olabiliyor. Benimkiler de kumu asagiya atar. Bu yuzden kumu ayri bir suluk kabina koymaya basladim, bir nebze olsun huyundan vazgecti. Kafeste kalamar kemigi vs bulunsun surekli. Insallah yakinda yavrularinizi gorursunuz.
teşekkür ederim, her ne gerekiyorsa koydum kafese umarım yavru görebilirim :)

Bunlar iyiye işaret İnşallah ileriki zamanda yavrularınızı alırsınız. Bu arada kuşlarınıza 2-3 günde bir yumurta maması verin ki bu süreci daha rahat atlatsınlar.

Teşekkürler inşallah alırım.. yumurta mamasını yaptım normal çay tabağına koyup verdim yemediler bakmadılar bile bende deneme amaçlı boş bir yemliğe koydum ve anında yemeğe başladılar 3 gündür yiyorlar (taze olarak)

mamayi dort saatten fazla tutmayin kafeste. Kafes temizligine,. ozellikle tunek temizligine dikkat ediniz

Geri